۹۰ درصد آموزش دانشگاه تهران مجازی ارائه شد

تهران- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا و با توجه به تعطیلی دانشگاه تهران، ۹۰ درصد آموزش‌ها برای ۹ هزار و ۵۰۰ واحد درسی به صورت مجازی ارائه شد.

سیدحسین‌ حسینی روز دوشنبه در هفتمین جشنواره آموزشی دانشگاه تهران افزود: با دیدن فضای دانشگاه که خالی از حضور دانشجویان است، احساس غربت می‌کنیم اما آموزش همچنان ادامه دارد.
وی گفت: در دوران کرونا که آموزش‌ها به صورت الکترونیک و مجازی ارائه شد، غالب بر هفت هزار و ۵۰۰ درس نظری و ۲ هزار درس عملی به صورت الکترونیک به دانشجویان ارائه شد. البته تغییر سریع نحوه آموزش از حضوری به مجازی ممکن است مشکلاتی به همراه بیاورد. ولی در نهایت ۹۰ درصد آموزش به صورت الکترونیک ارائه شد که لازم است از همه همکاران آموزشی تقدیر و تشکر شود.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه نوآوری در آموزش باید اولویت شبکه آموزش دانشگاه قرار بگیرد، افزود: آموزش پایه و اساس هر دانشگاهی است و هر جا که به آموزش بها داده شود، آن دانشگاه، سازمان و نهاد جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت. البته این هدف نیازمند به روز بودن، نوآوری و هدفمندی است.
حسینی با بیان اینکه هرقدر در حوزه آموزش تلاش شود، باز هم‌ از نقطه مطلوب فاصله داریم، اظهار داشت: به رغم اینکه دانشگاه تهران پیشگام سایر دانشگاه‌های کشور در آموزش است اما نمی‌توان گفت که به نقطه مطلوب رسیدیم. البته دانشگاه تهران با ۲ هزار ۱۰۰ نفر عضو هیات علمی، ۴۰ هزار دانشجو و ۹۰۰ رشته که ارائه داده با همت همه اعضای هیات علمی و کارکنان به خوبی از عهده آموزش بر آمده است.
وی به فعالیت‌های انجام شده معاونت آموزشی دانشگاه تهران در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: سامانه سپاری خدمات آموزشی، صدور گواهی موقت برای دانشجویان، برنامه‌ریزی برای دفاع از پایان‌نامه و رساله‌های دانشجویان، ایجاد میز خدمات آموزشی، حذف کامل پرونده‌های فیزیکی، بازنگری آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های آموزشی، سیاست تعدیل پذیرش دانشجو برای رسیدن به شاخص استاندارد تعداد استاد به دانشجو به خصوص از طریق جذب استعدادهای درخشان، بازنگری آیین‌نامه استخدامی دانشگاه تهران، اجرای سیاستگذاری نحوه جذب در دانشگاه تهران، سامانه سپاری ترفیع اعضای هیات علمی، برگزاری جلسات هم اندیشی و کارگاه‌های آموزشی، بازنگری حوزه آموزش‌های آزاد، راه‌اندازی سامانه‌های آموزشی جدید، عقد قرارداد با سازمان‌ها و مراکز اقتصادی و اجتماعی و برگزاری کلاس های مجازی در دوران کرونا از جمله مهمترین برنامه‌های اجرا شده دانشگاه تهران در حوزه آموزش بود.


افراد منتخب آموزشی وظیفه سنگین‌تری دارند
حسن ابراهیمی مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت آموزشی دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: معلمی و آموزش به دیگران کسوتی است که نصیب هر فردی نمی‌شود ولی تلاشگران عرصه آموزش موفق شدند این مهم را به ظهور برسانند.
وی افزود: دانشگاه تهران در آموزش الکترونیک پیشگام است و حدود ۹۰ درصد از کلاس‌های درسی در دوران شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد که از همه تلاشگران آموزشی تقدیر و تشکر می‌شود.
مدیرکل برنامه‌ریزی دانشگاه تهران با بیان اینکه انتخاب برترین به عنوان الگو، کار را برای انتخاب شدگان سخت می‌کند، خاطرنشان کرد: افراد الگو و نمونه انتخاب شده در حوزه آموزش باید این عنوان را حفظ کنند و این رویکرد، کار را برای آنها در ادامه فعالیت آموزشی در دانشگاه سخت می‌کند.
در این جشنواره به صورت نمادین از حدود ۵۰ عضو هیات علمی و کارشناسان آموزش دانشکده‌های دانشگاه تهران با حضور محمود نیلی احمدآبادی رییس این دانشگاه با اهدای تندیس و لوح یادبود تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =