۷ نقطه پرحادثه در جاده‌های آذربایجان‌غربی اصلاح شد

ارومیه – ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به شناسایی ۳۵ نقطه پر حادثه جاده‌ای در استان گفت: از این تعداد، هفت نقطه به صورت اساسی اصلاح شده است.

ارسلان شکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر آن، عملیات اصلاح ۱۱ نقطه دیگر در حال اجرا بوده و مناقصه انتخاب پیمانکار برای اصلاح چهار نقطه دیگر نیز در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: نقطه «حسین‌مامه» در محور میاندوآب - بوکان، «مشک آباد» در محور ارومیه - گلمانخانه، «بالستان» در محور ارومیه - مهاباد، «کاشی‌فروشی» در محور سردشت - پیرانشهر، سه‌راهی «حیدرآباد» در محور میاندوآب – شاهین‌دژ، سه‌راهی «دارلک» در محور ارومیه - میاندوآب و «نساجی» در محور خوی – ماکو، این هفت نقطه را شامل می شود.

وی بیان کرد: آشکارسازی و آرام‌سازی فیزیکی تمام نقاط پرحادثه شناسایی شده استان در دستور کار اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر مطالعه برای رفع چهار نقطه پرحادثه در دست اقدام بوده و مطالعه سه نقطه نیز به اتمام رسیده است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی بیش از ۱۲ هزار کیلومتر جاده اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه دارد که سالانه بیش از ۵۰۰ نفر بر اثر سوانح رانندگی در این محورها جان خود را از دست می دهند و افزون بر ۱۰ برابر این تعداد، مصدوم می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =