نرخ بیکاری آمریکا ماه آینده به ۲۰ درصد می‌رسد

تهران-ایرنا- یک مشاور اقتصادی رئیس‌جمهوری آمریکا پیش‌بینی کرد نرخ بیکاری این کشور تا ماه آینده میلادی فراتر از ۲۰ درصد خواهد رسید.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، این پیش‌بینی در حالی از سوی "کوین هاست" مشاور اقتصادی دونالد ترامپ مطرح شده است که وزارت کار آمریکا اخیرا گزارش بالاترین میزان بیکاری در این کشور از زمان رکود بزرگ را منتشر کرد.

کوین هاست در مصاحبه روز گذشته (یکشنبه) با شبکه سی بی اس عنوان کرد که معتقد است نرخ بیکاری  به بیش از ۲۰ درصد در ماه آینده میلادی افزایش می‌یابد.

این در حالی است که جدیدترین آمار بیکاری در آمریکا ۱۴.۷ درصد اعلام شده است.

هاست در این مصاحبه تصریح کرد: هیچ کس نمی‌داند افرادی که شغل‌هایشان را از دست داده‌اند، چه زمانی می‌توانند به کارشان بازگردند.

در این میان استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز روز گذشته گفت: وضعیت نرخ بیکاری که دولت در روز جمعه همزمان با قرنطینه کرونایی اعلام کرد حتی ممکن است بدتر شود.

براساس گزارش اداره آمار آمریکا، نرخ بیکاری در این کشور در ماه فوریه (بهمن و اسفند) ۳.۵ درصد و  در مارس (اسفند و فروردین) ۴.۴ درصده بوده و این رقم در آوریل (فرودین و اردیبهشت) به ۱۴.۷ درصد رسیده است.

تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۶۰ هزار نفر در سراسر آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند که بیش از ۸۰ هزار فوتی داشته است.

در صورت رسیدن نرخ بیکاری به ۲۰ درصد، تخمین زده می‌شود که حدود ۲۵ میلیون آمریکایی پوشش بیمه اجباری (کارفرمایی) خود را از دست بدهند که از این تعداد برخی امکان استفاده از بیمه دولتی موسوم به اوباماکر را دارند و برخی نیز از بیمه‌های خصوصی استفاده خواهند کرد، اما ۷.۳ میلیون نفر کاملا بدون بیمه خواهند ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =