خاطرات مادران شهدای استان اردبیل گردآوری می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: همزمان با چهلمین سال دفاع مقدس با مادران شهدا دیدار و خاطرات آنان گردآوری و ثبت می‌شود.

علی واحد روز دوشنبه در جلسه شورای راهبردی بانوان استان افزود: همزمان با سوم خرداد برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های مختلف با موضوع تکریم مقام مادران و همسران شهدا انجام می‌شود.
وی بیان‌کرد: طرح معینه از جمله طرح‌هایی است که در قالب آن با تمام مادران و همسران شهدا دیدار می‌شود و در قالب این دیدارها که در طول هفته با ۱۰ مادر و همسر شهید مصاحبه‌هایی انجام خواهد شد.
واحد تصریح‌کرد: با گروه‌هایی متشکل از بانوان نویسنده و پژوهشگر هماهنگ شده که گزارش این دیدارها را ثبت و در قالب کتاب‌هایی منتشر خواهد شد.
وی اظهارداشت: در حال حاضر ۵۵۰ مادر شهید در مرکز استان و ۴۹۰ مادر شهید در شهرستان‌های استان در قید حیات هستند.
وی گفت: کتاب‌های منتشر شده در مناسبت‌های مرتبط با دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل نیز در این جلسه گفت: امنیت و آرامش کنونی را مدیون صبر مادران و ایثار همسران شهدا هستیم.
فریبا محمدلو افزود: بانوان همواره در تمام بحران‌ها و در دفاع مقدس پشتیبان همسران و فرزندان خود بودند و بر این اساس برای بزرگداشت مقام مادران و همسران شهدا در این ایام که برگزاری همایش با محدودیت مواجه می‌باشد، باید دیدارهایی با این عزیزان برگزار و یاد آنان گرامی داشته شود.
وی تصریح‌کرد: باید به جامعه امروزی یادآوری کنیم که بانوان نقش برجسته‌ای در طول  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشتند و با برگزاری چنین برنامه‌هایی مادران و همسران شهدا را تکریم کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =