۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83783671
۰ نفر

برچسب‌ها

مدارس همدان آماده بازگشایی شدند

همدان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس این استان اندیشیده شده و کلاس‌های درس آماده بازگشایی در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه هستند.

محمد پورداود روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازگشایی مدارس همدان همزمان با سراسر کشور، افزود: همه مدارس ابتدایی و متوسطه این استان به جز دانش آموزان با نیازهای ویژه، که از سوم اسفند سال ۱۳۹۸ به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شده بودند، از ابتدای هفته آینده بازگشایی می‌شوند.

وی اظهار داشت: این مدارس به منظور رفع اشکال و ارائه خدمات آموزشی به آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیل تاکنون نتوانسته‌اند از خدمات آموزشی غیرحضوری بهره‌مند شوند، دایر می‌شود.

پورداود افزود: حضور دانش‌آموزان در مدرسه اختیاری و استفاده از تمام یا بخشی از فرصت فراهم شده با توجه به نیاز، داوطلبانه است.

وی گفت: با توجه به تعیین تاریخ ۱۷ خرداد برای شروع امتحانات پایه دوازدهم، ارائه خدمات حضوری به دانش آموزان پایه دوازدهم تا ۱۰ خرداد ماه ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان با بیان اینکه همه مدارس ضد عفونی و پروتکل‌های وزارت بهداشت در آن‌ها رعایت می‌شود، تاکید کرد: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان پایه اول در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ با رعایت نکات بهداشتی از مرداد ماه صورت می‌گیرد.

پورداود با اشاره به اینکه برنامه های آموزشی تلویزیونی و مجازی همچنان ادامه دارد، بیان کرد: معلمان با همت و تلاش قابل تحسین خود  پویش "مدرسه تعطیل است، تعلیم و تربیت تعطیل نیست" را با تمام توان اجرا کردند.

وی  راه اندازی شبکه آموزشی دانش آموزان(شاد) را برگ زرین و حرکتی ماندگار در تاریخ آموزش و پرورش ایران دانست ادامه داد: با راه اندازی این شبکه، زمینه مناسب برای توسعه آموزش های غیر حضوری فراهم شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه همدان در پوشش شبکه شاد جایگاه ممتازی را در سطح کشور به دست آورده است، افزود: تاکنون ۱۰۰درصد مدیران، ۱۰۰ درصد کلاس ها، ۸۹ درصد معلمان و ۷۸ درصد دانش آموزان استان از شبکه آموزشی شاد بهره‌مند شده اند.

همه مدارس همدان، از تاریخ سوم اسفندماه ۱۳۹۸، همزمان با سراسر کشور، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به صورت موقت تعطیل شده است.

براساس برنامه‌ریزی و هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش همدان، برنامه‌های آموزشی به تفکیک پایه‌ها و درس‌ها، هر روز در سه نوبت از شبکه تلویزیونی صدا و سیمای مرکز همدان پخش می‌شود.

در سال تحصیلی جاری نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه همدان تحصیل می کنند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۰۷ هزار ۶۰۳ نفر رسید که ۶ هزار و ۶۴۰ نفر جان باختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =