مردم پاکستان برای برگزاری هفته آزادی فلسطین آماده می‌شوند

اسلام‌آباد - ایرنا - شیوع کرونا در پاکستان که منجر به لغو بسیاری از گردهمایی‌های سیاسی و اجتماعات مردمی شد گروهای مذهبی، فعالان مدنی و حامیان مقاومت فلسطین را وا داشت تا امسال با توجه به شرایط فعلی، از روز نکبت تا جمعه آخر ماه مبارک رمضان که روز جهانی قدس است، را در سراسر پاکستان به عنوان هفته آزادی قدس و حمایت از مردم فلسطین برگزار کنند.

احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان در شهرهای مختلف این کشور در آستانه هفتاد و دومین سالگرد فرارسیدن روز نکبت (روز فاجعه بزرگ) و روز اشغال فلسطین برای برگزاری نشست‌های مجازی و راه‌اندازی پویش سراسری هفته آزادی فلسطین آماده می‌شوند. 

بنیاد حمایت از فلسطین در پاکستان (PLF) قرار است روز چهارشنبه با برگزاری نشست مطبوعاتی با حضور شخصیت‌های سیاسی و مذهبی از جمله فعالان حمایت از فلسطین در شهر کراچی، آغاز هفته آزادی فلسطین را اعلام کند. 

«صابر ابو مریم» طی گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: برنامه‌های روز جهانی قدس که همه ساله با حضور پرشور مسلمانان روزه دار در شهرهای مختلف پاکستان برگزار می‌شود، ممکن است به دلیل شیوع کرونا تغییر پیدا کند به همین دلیل شخصیت‌های مذهبی و اعضای گروه‌های حامی مقاومت در پاکستان تصمیم به راه‌اندازی پویش هفته آزادی فلسطین گرفتند. 

وی افزود: در هفته آزادی فلسطین که قرار است از جمعه این هفته آغاز شود، سمینارهای مجازی با حضور شخصیت‌های سیاسی و مذهبی پاکستان از سوی گروه‌ها و نهادهای مدنی در شهرهای مختلف این کشور برگزار خواهد شد. 

این فعال آزادی فلسطین در پاکستان اظهار داشت: هدف از هفته آزادی فلسطین، رساندن این پیام به جهان مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی خطرناک‌تر از ویروس کرونا برای زندگی ملت مظلوم فلسطین و همچنین صلح و ثبات خاورمیانه و امنیت جهانی، خواهد بود. 

وی تاکید کرد: فعالان مدنی به ویژه دانشجویان با تعبیت از فرمان تاریخی حضرت امام خمینی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای برگزاری جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، تصمیم دارند در این روز علیه اقدامات رژیم صهیونیستی در شهرهای مختلف دست به راهپیمایی موتوری خواهند زد. 

پژوهشکده علمی و فرهنگی البصیره در اسلام‌آباد پایتخت پاکستان نیز با راه‌اندازی پویش هفته آزادی قدس، ضمن تدارک گردهمایی مجازی برای بررسی تحولات تازه فلسطین و روشنگری درباره توطئه‌های رژیم صهیونیستی برای سوء استفاده از وضعیت شیوع کرونا علیه ملت مظلوم فلسطین، تصمیم به برگزاری مسابقه مقاله نویسی با موضوع فلسطین و اشغالگری اسرائیل گرفت. 

علاوه بر این برخی از فعالان مدنی در پاکستان برای به تصویر کشیدن بخشی از ظلم و ستم‌های رژیم غاصب اسراییل و نژاد پرستان صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین در طول ۷۲ سال گذشته به ویژه همزمان با شیوع کرونا در سرزمین‌های اشغالی، یک سری برنامه‌های فرهنگی اسلامی شامل نمایشگاه عکس، رقابت نقاشی و پخش فیلم به صورت مجازی با هدف حمایت و همدردی با مردم مظلوم فلسطین برگزار خواهند کرد. 

شورای همبستگی ملی پاکستان، ائتلافی مشتکل از ۳۰ گروه سیاسی و مذهبی این کشور نیز تا روزهای آینده برنامه‌های خود درخصوص بزرگداشت روز جهانی قدس را اعلام خواهد کرد. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha