شهرداری تهران: اتوبوس آماده‌ای در کشور برای خرید وجود ندارد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: مهلت خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای شهر تهران همراه با کمک مالی دولت، ۹ روز دیگر به پایان می‌رسد درحالی که هیچ اتوبوس آماده‌ای در کشور وجود ندارد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محمود ترفع درباره دستور رئیس جمهور مبنی بر تامین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای شهر تهران، گفت: اتوبوس آماده‌ای در کشور وجود ندارد که شهرداری تهران تا پایان اردیبهشت  آن را خریداری کند. درضمن واردات اتوبوس نیز به علت اجرای قانون «رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» ممنوع شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پایان بیان کرد: شهرداری تهران درحال پیگیری برای خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس است اما بعید می‌دانم که تا پایان اردیبهشت نتیجه‌ای حاصل شود.

وزارت کشور در تاریخ ۲۳ فروردین، طی نامه‌ای به رئیس جمهوری برای خرید فوری ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در شهر تهران درخواست داد که چند روز بعد رئیس جمهور با این پیشنهاد توافق کرد. براساس این توافق شهرداری تهران باید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان اردیبهشت ماه خریداری کند که بعد از خریداری، دولت موظف به پرداخت پیش قسط اول است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha