۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83783502
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 طرح کنترل تردد در مالزی تمدید شد

تهران – ایرنا – «محی‌الدین یاسین» نخست‌وزیر مالزی به منظور شکست زنجیره شیوع ویروس کرونا اعلام کرد: طرح کنترل رفت ‌و آمد و تردد که در سراسر این کشور به اجرا درآمده است، تا ۹ ژوئن (۲۰ خرداد) تمدید می‌شود.

به گزارش روزنامه «تودی‌» چاپ سنگاپور، وی افزود به رغم دستیابی به نتایج مثبت از طریق اجرای این طرح از ۱۸ مارس (۲۸ اسفند ۹۸)، باید برای تداوم مقابله با کرونا، تمهیداتی اتخاذ شود.

نخست وزیر مالزی گفت: همچنین پی بردم که شهروندان از دولت می خواهند تمهیدات درنظرگرفته شده برای مهار شیوع کرونا ادامه یابد. از اینرو، به توصیه وزارت بهداشت، طرح کنترل رفت و آمد که ۱۲ ماه می (۲۳ اردیبهشت) منقضی می شود، تا چهار هفته دیگر تمدید می شود.

وی افزود: این مساله همچنین به این معناست که همه فرآیندهای عملیاتی موجود تا همان تاریخ ادامه می یابد.

مالزی روز یکشنبه وارد پنجاه و چهارمین روز اجرای طرح کنترل رفت و آمد شد که برای شکست زنجیره شیوع کرونا در این کشور اعمال شده است.

این طرح که اکنون وارد پنجمین مرحله خود شده است، در ابتدا قرار بود ۱۲ ماه می (۲۳ اردیبهشت) به پایان رسد.

محی الدین گفت که هر تغییری در ارتباط با پروتکل های موجود یا ازسرگیری فعالیت بخش های اقتصادی متعاقبا اعلام می شود.

وی تاکید کرد که اجرای طرح کنترل رفت و آمد در کشور به آرامی و بدون ازدحام و شلوغی در بخش حمل و نقل عمومی انجام شده که گواهی از رضایتمندی بالای مردم مالزی است.

نخست وزیر مالزی گفت: تخمین زده می شود که حدود ۶.۶۴ میلیون یا ۴۳.۶ درصد از کارگران به کار بازگشته اند و انتظار دارم که این رقم در هفته های آتی افزایش یابد.

محی الدین با ابراز امیدواری در مورد تولید واکسنی برای این بیماری در آینده ای نزدیک، اضافه کرد که شماری از رهبران جهان وی را از آغاز آزمایش های بالینی در جریان رقابت برای تولید واکسن کرونا مطلع کرده اند.

وی در عین حال تاکید کرد که تولید واکسن، پروسه زمان بری است که شاید ۱۲ تا ۱۸ ماه طول بکشد.

تاکنون ۶ هزار و ۶۵۶ نفر در مالزی به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند. از این تعداد، ۱۰۸ نفر فوت کرده و ۵ هزار و ۲۵ نفر بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =