کمک‌های بنیاد مستضعفان بین خانوارهای نیازمند سیستان و بلوچستان توزیع می‌شود

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کمک ۲۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در بین ۶۸ هزار خانوار نیازمند در سطح این استان توزیع می‌شود.

احمدعلی موهبتی روز دوشنبه در بازدید از روند مساعدت به افراد نیازمند و فاقدان شناسنامه سیستان و بلوچستان اظهارداشت: بر اساس آمار اولیه جمعیتی بیش‌از ۱۰۵ هزار نفر از اقشار آسیب پذیر این استان پالایش و ۶۸ هزار خانوار از افرادی که تحت پوشش هیچ یک از سازمان‌ها و نهادهای حمایتی نیستند،شناسایی شدند.

وی بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۹۰۰ نفر نیز در سطح سیستان و بلوچستان شناسایی شده‌اند که فاقد شناسنامه و اسناد هویتی و یا دارای پرونده در ثبت احوال هستند که به این افراد نیز کارت خرید ۵۰۰ هزار تومانی اختصاص یافته است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها عده‌ای از اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه نیز از سبد کالا که از محل کمک‌های دولت تامین شده بود از طریق نهادهای حمایتی برخوردار شدند.

وی تصریح کرد: بخشی نیز مربوط به کمک های خیران بود که در قالب توزیع سبد کالا بین خانوارهای نیازمند توسط دستگاه‌ها و متولیان مربوطه با محوریت مساجد و بسیج از نیمه دوم ماه مبارک رمضان آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =