بهره‌مندی ۷۰ درصد خانوارهای روستایی فاروج از مزایای طرح هادی

بجنورد- ایرنا- مدیر بنیاد مسکن فاروج گفت: ۷۰ درصد خانوارهای روستایی این شهرستان خراسان شمالی از مزایای اجرای طرح هادی نظیر آسفالت معابر، بهره‌مند شدند.

محمد یارفرهادی  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۷۲ روستای شهرستان بالای ۲۰ خانوار و مشمول اجرای طرح هادی هستند که این طرح تاکنون در ۳۳ روستا اجرایی شده است.

وی افزود: شاخص اجرای طرح هادی در شهرستان به ۴۶ درصد رسیده است.

فرهادی با اشاره به اینکه در ۲ روستا هم طرح هادی در دست اجرا است بیان داشت: سال گذشته علاوه بر آسفالت معابر هشت روستا، بازنگری طرح هادی روستای صفدر آباد و چوکانلو با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال  و اجرای هزارمتر مربع سنگ‌فرش در  روستای جنجالآباد  با اعتبار یک میلیارد ریال انجام شد.

وی افزود: ۲۰۰ متر مربع آجرکاری نما و محوطه سازی در روستای استاد با اعتبار یک میلیارد ریال و دیوار ساحلی به طول ۵۰ متر و ۲۵۰ متر بریدپل (دیواره های کاهش دهنده سرعت آب در ورودی و خروجی برای جلوگیری از نفوذ آب به زیرپی در ورودی و شسته شدن کف پلها در قسمت خروجی) با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز سال گذشته عملیاتی شد.

وی گفت: در ۱۰۰ روستای شهرستان مطالعات طرح هادی انجام شده است و به تناسب اعتبارات هرسال تعدادی از روستاها از طرح هادی برخودار می شوند.

شهرستان ۵۲ هزار نفری فاروج ۸۲ روستا و آبادی دارد و ۷۰ درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند.

طرح هادی روستایی طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود ، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکرد های مختلف از قبیل مسکونی ، تولیدی ، تجاری و کشاورزی، تاسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرح های ساماندهی فضا و سکونتگاه های روستایی یا طرحهای جامع ناحیه ای تعیین می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha