اعتبارات تخصیص یافته به ستاد ملی مقابله با گرد و غبار کافی نیست

تهران- ایرنا - دبیر ستاد مقابله با گرد و غبار گفت: اعتبارات، یکی از ارکان مهم مقابله با گرد و غبار است و اگر اعتبارات ستاد، تخصیص داده نشود همه زحمات سال‌های گذشته نیز از بین خواهد رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی محمد طهماسبی افزود: امسال ستاد برای مقابله گرد و غبار درخواست ۱۰۰ میلیون یورو کرده اما مجلس فقط با ۲۰ میلیون یورو از آن موافقت کرده است که از همین مقدار نیز ۳۰ درصد صرف عملیات مرتبط با اصلاح و به‌روز رسانی شبکه انتقال و توزیع برق می‌شود و فقط ۱۴ میلیون یورو در اختیار این ستاد قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات سال‌های گذشته مانند نهال‌کاری و دیگر عملیات پیشگیرانه همواره نیاز به نگهداری و ترمیم دارد، گفت: اعتبار امسال ستاد نه تنها به ما اجازه فعالیت جدید نمی‌دهد بلکه برای نگهداری و ترمیم فعالیت‌های گذشته نیز با کمبود اعتبار مواجه هستیم و از دولت می‌خواهیم تا از منابعی غیر از صندوق توسعه ملی برای این پدیده هزینه کنند.

از گونه‌های غیر بومی استفاده نشود 

دبیر ستاد مقابله با گرد و غبار گفت: نهال‌کاری و دیگر عملیات اجرایی مقابله با گرد و غبار به هیچ عنوان توسط این ستاد انجام نمی‌شود.

طهماسبی در خصوص برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر کاشت نهال های غیر بومی و مهاجم، اظهار داشت: سازمان جنگل ها و مراتع فعالیت‌های اجرایی مربوط به سیاست های ستاد مقابله با گرد و غبار را انجام می دهد البته این ستاد همواره به همه دستگاه های اجرایی توصیه می کند تا از گونه های غیر بومی استفاده نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار جامعه