بیش از ۱۰ هزار عدد ماسک قاچاق در مرز مریوان کشف شد

سنندج‌ - ایرنا - فرمانده مرزبانی استان کردستان گفت: ۱۰ هزار و ۸۸۰ عدد ماسک که قرار بود به خارج از کشور قاچاق شود در مرز مریوان کشف شد.

سردار علیرضا مرزبانی روز دوشنبه اظهار داشت:‌ در راستای حراست از مرزها و تشدید اقدامات کنترلی، مرزبانان هنگ مرزی مریوان حین پایش نوار مرزبی به تعدادی افراد ناشناس حامل بار قاچاق که قصد خروج از خاک کشور را داشتند، مواجه شدند.

وی افزود: قاچاقچیان به محض مشاهده مرزبانان، بار قاچاق خود را رها کرده و با استفاده از پوشش کوهستانی منطقه از محل متواری شدند.

سردار مرزبانی با بیان اینکه تلاش برای دستگیری متهمان این پرونده ادامه دارد، اضافه کرد: مرزبانان در بازرسی از محموله به جای مانده از قاچاقچیان ۱۰ هزار و ۸۸۰ عدد ماسک به ارزش ۳۲۶ میلیون ریال را کشف کردند.

استان کردستان ۲۳۰ کیلومتر مرز مشترک با شمال عراق دارد که شهرستان‌های مریوان، سروآباد، سقز و کامیاران را شامل می‌شود که این موقعیت مرزی باعث شده هرساله شاهد قاچاق کالا در این استان باشیم.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا ظهر یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در مجموع ۱۰۷ هزار و ۶۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶ هزار و ۶۴۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =