اجرای نوجوانان مینابی با «روزای بهتر» و «صبح انتظار»

بندرعباس- ایرنا- سرود میدانی نوجوانان مینابی با عنوان «روزای بهتر» و «صبح انتظار» یک‌شنبه شب در سطح شهر میناب اجرا شد.

مدیرکانون فرهنگی هنری سقای حسین(ع) حکمی میناب روز دوشنبه گفت: اجرای این سرود میدانی در راستای تکریم از خیران و گرامی‌داشت میلاد امام حسن(ع) در کنار بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع)، میدان شهدا و میدان ۹۵ دستگاه شهر میناب اجرا شد.

محمود صادقی بهمنی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: نقش کانون‌های فرهنگی و هنری در توسعه فرهنگ دینی و استعدادهای نوجوانان این شهرستان در حوزه‌های فرهنگی به ویژه سرود بسیار ممتاز است.

وی ادامه داد: یکی از بهترین راه‌های ترویج این ارزش‌های دینی بهره‌مندی از قابلیت‌های هنر است که در حوزه سرود نوجوانان این شهرستان در کنار استعداد و ایده‌های نو در این زمینه بسیار پویا و فعال هستند.

مدیرکانون فرهنگی هنری سقای حسین(ع) حکمی میناب در این رابطه به بخشی از افتخارات این گروه سرود اشاره کرد و بیان داشت:  گروه ویژه ایران در جشنواره سراسری سرود آکاپلا آوای رضوان مشهد مقدس، مقام دوم در جشنواره سرود سراسری روح خدا استان یزد، مقام سوم در جشنواره سرود سراسری شکوه شکیبایی استان زنجان، مقام نخست استان در جشنواره آوای مسجد سال ۹۷ و گروه برگزیده ایران در جشنواره سراسری امام رضا علیه السلام بخشی از این افتخارات است.

(«آکاپلا» به زبان ایتالیایی به معنی نمازخانه ای است و شکلی از موسیقی آوازی یک یا چند نفره است که برای اجرا بدون همراهی ساز ساخته می شود.)

گروه سرود کانون فرهنگی هنری سقای حسین(ع) از سال ۹۳ شکل گرفت و هم اکنون ۳۰ عضو دارد.

مدیرکانون تخصصی سرود هرمزگان نیز از گروه سرود کانون فرهنگی هنری سقای حسین روستای حکمی میناب به عنوان یک گروه حرفه‌ای نام برد که در سال ۹۸ به جشنواره ملی«آوای رضوان» در مشهد مقدس راه یافت.

مجید حسینی تبار در گفت‌وگو با ایرنا افزود: شهرستان میناب به عنوان دومین شهرستان‌های فعال در حوزه سرود کانون‌های مساجد است که دارای حدود ۲۰ گروه فعال است که ۴ گروه آن به صورت حرفه‌ای در جشنواره‌های مختلف در سطح کشوری حضوری فعال دارند.

درحال حاضر ۱۴۰ گروه‌ سرود پسران نوجوان در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان به ثبت رسیده که از این تعداد ۲۰ گروه در سطح شهرستان‌ها فعال هستند.

روستای پنج هزار نفری حکمی در پنج کیلومتری غرب شهرستان میناب قرار دارد.

هم اکنون یکهزار و ۳۷ کانون فرهنگی هنری در مناطق شهری و روستایی هرمزگان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =