کیفیت هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز دوشنبه ( بیست و دوم اردیبهشت) با افزایش غلظت ذرات آلاینده معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس (کودکان، بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار)قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۶۰  در شرایط سالم است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون روی شاخص ۴۳ و منواکسید کربن روی شاخص ۱۷ است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرک چشمه (منطقه ۲۲) با شاخص۱۲۵، پاسداران (منطقه ۳) با شاخص ۱۰۵ و  شریف(منطقه ۲) با شاخص ۱۰۳ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه(منطقه ۱۵) با شاخص ۴۱، سوهانک( منطقه ۱) با شاخص ۵۵ و شهرداری(منطقه ۲) با شاخص ۶۰ کمترین آلایندگی را طی این مدت داشته اند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۳۷ روز هوای سالم، به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =