خراسان رضوی برای انجام عملیات پروازی حج تمتع آمادگی دارد

مشهد- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: برای انجام عملیات پروازی حج تمتع ۹۹ آمادگی کامل داریم.

محمود امانی بنی روز یکشنبه در نخستین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی حج تمتع ۹۹ افزود: تمهیدات لازم در خصوص برگزاری حج تمتع ۹۹ و اعزام و پذیرش حج گزاران خراسانی برای راهی شدن به سرزمین وحی اندیشیده شده است.
وی اضافه کرد: اداره کل فرودگاه‌های خراسان رضوی با برنامه ریزی و انسجام کاملِ تمامی واحدهای عملیاتی و سایر ارگان های مستقر، دارای شرایط ایده آل و زیرساخت های لازم برای اعزام حاجیان است.
مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار داشت: حجاج خراسانی برای اولین بار به صورت غیرحضوری با مراحل اعزام به سرزمین وحی آشنا می‌شوند.
جواد شاد افزود: چنانچه شرایط کنترل ویروس کرونا با موفقیت همراه باشد و مانعی به وجود نیاید، برای برنامه ریزی دقیق و کارشناسی مسیر انجام حج روان و اعمال ابعاد اجرایی و فرهنگی حج تمتع ۹۹ آماده خدمت گذاری هستیم.
وی اضافه کرد: امسال حدود ۱۲ هزار زائر از استان‌های خراسان رضوی و شمالی به عربستان اعزام می شوند که در شرایط خاص فعلی در صدد هستیم برای رعایت مسایل بهداشتی، آموزش مناسک حج را از طریق فضای مجازی و راه اندازی کانال زائر انجام دهیم.
پارسال نیز حدود ۱۲ هزار زائر حج تمتع از استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی در قالب ۷۹ کاروان به همراه ۲۱۶ هزار کیلوگرم بار به عربستان اعزام شدند.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت‌ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha