بازگشت باورنکردنی کانگروها و تاریخ‌سازی در جام جهانی

تهران- ایرنا- استرالیا با یک کامبک رویایی، ژاپن را در جام جهانی ۲۰۰۶ شکست داد و مقدمات اولین صعود خود را به دور دوم رقابت‌های آن دوره فراهم کرد.

اولین بازی گروه ششم در جام جهانی ۲۰۰۶ بین ۲ تیم استرالیا و ژاپن در ورزشگاه فریتز والتر شهر کایزسلاترن برگزار شد که در پایان نتیجه جالبی را در بر داشت. ۲ تیم دیگر این گروه هم کرواسی و برزیل بودند.

ترکیب ژاپن: یوشیکاتسو کاواگوچی، کیسوکه تسوبی، تسونیاسو میاموتو، یوجی ناکازاوا، یوئیچی کومانو، هیدتوشی ناکاتا، تاکاشی فوکونیشی، آلکس، شونسوکه ناکامورا، نائوهیرو تاکاهارا و آتسوشی یاناگیساوا

ترکیب استرالیا: مارک شوارزر، کریگ مور، لوکاس نیل، اسکات چیپرفیلد، لوک ویلشر، برت امرتون، وینس گرلا، مارک برشیانو، جیسون کولینا، هری کیول و مارک ویدوکا

در ابتدای مسابقه مارک ویدوکا یک فرصت جدی داشت که کاواگوچی به خوبی مقابل او مقاومت کرد. در ادامه تاکاهارا هم یک شوت خوب زد که با فاصله کم از کنار دروازه استرالیا گذشت. اولین گل این بازی در دقیقه ۲۶ توسط ناکامورا به شکلی عجیب زده شد. ارسال او به روی دروازه بدون برخورد با هی بازیکنی وارد دروازه شد. در این بین شوارزر معتقد بود که توسط مهاجم ژاپن شارژ شده است که پر بیراه هم نمی‌گفت.

در ادامه شاگردان گاس هیدینک برای جبران گل خورده یکپارچه حمله شدند. هر ۲ تیم می دانستند برای اینکه بتوانند صعود کنند می‌بایست در این دیدار به برتری برسند. حملات استرالیا یکی پس از دیگری با واکنش‌های خوب گلر باتجربه ژاپن و بی‌دقتی خود بازیکنان استرالیا به هدر رفت تا اینکه چند دقیقه طوفانی پایان بازی از راه رسید.

لوکاس نیل از سمت چپ پرتاب اوت بلندی را به داخل محوطه جریمه ژاپن فرستاد. خروج کاواگوچی خوب نبود و در شلوغی محوطه، توپ به کیهیل رسید و مهاجم جوان کانگروها اولین گل استرالیا در این دیدار و همچنین اولین گل استرالیا در تاریخ جام جهانی را در دقیقه ۸۴ وارد دروازه تیم زیکو کرد. پنج دقیقه بعد مجددا خود کیهیل با شوتی غیر قابل مهار از پشت محوطه و با کمک گرفتن از تیر دروازه گل دوم و پیروزی‌بخش تیمش را زد تا هیدینک هم برای در آغوش گرفتنش استارت بزند.

ژاپنی‌ها باورشان نمی‌شد که به یک باره همه چیز خراب شده است. آنها به سمت دروازه حریف یورش بردند اما این جان آلویسی تازه‌وارد بود که با یک فرار عالی به قلب دفاع ژاپن، گل سوم را با ضربه‌ای دقیق به ارمغان آورد و کار را برای نماینده آسیا تمام کرد. استرالیا به یمن این برد با چهار امتیاز به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی رسید. آنها در این مرحله با گل فرانچسکو توتی از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۹۵ شکست خوردند و نتوانستند به تاریخ‌سازی خود ادامه دهند. ایتالیا اما در نهایت قهرمان جام جهانی شد. ژاپن هم در این گروه با یک امتیاز به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =