۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۳
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83782852
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس شاهرود مجرمان ۶۰ میلیارد ریالی سایبری را دستگیر کرد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: سه مجرم سایبری با ۶۰ میلیارد ریال کلاهبرداری توسط پلیس فتای شهرستان شاهرود این استان دستگیر شدند.

سردار عبدالله حسنی عصر یکشنبه به رسانه اظهار داشت: این مجرمان با اغفال کاربران فضای مجازی و دادن وعده پوچ، ۶۰ میلیارد ریال گردش مالی در حساب بانکی شان به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: با رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتای شاهرود مشخص شد حساب‌های متعلق به دو جوان این شهرستان صدها میلیون ریال گردش مالی از طریق فعالیت در یک سایت ممنوعه آنلاین داشت.

فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به شناسایی این افراد و انجام هماهنگی‌های لازم در خصوص دستگیری و بازجویی از آنان، بیان کرد: این دو جوان ۲۱ و ۲۲ ساله با تحقیقات انجام‌شده و کار علمی و تخصصی، شناسایی و توسط کارآگاهان سایبری پلیس شاهرود دستگیر شدند.

حسنی تصریح کرد: نامبردگان در اعترافات اظهار داشتند فردی به نام "فاضل" ساکن سمنان با پیشنهاد مبلغی پول به صورت مستمر از آنان خواست کارت‌های بانکی را در اختیار وی قرار دهند. 

وی به بررسی‌های تکمیلی در این راستا اشاره و اضافه کرد: ادامه تحقیقات نشان داد، این دو جوان توسط فرد یادشده اغفال و به بهانه دریافت پول بدون زحمت و گردش حساب بالا برای دریافت تسهیلات کارت‌ها را در اختیار وی گذاشتند. 

فرمانده انتظامی استان سمنان ابراز داشت: عامل اصلی جرم در نهایت با شگردهای خاص پلیسی هنگامی‌ که برای دریافت کارت‌های بانکی تازه افتتاح‌شده به شاهرود مراجعه کرد، دستگیر شد. 

حسنی افزود: متهم در ابتدای بازجویی‌ها منکر هر گونه اقدام مجرمانه‌ای بود که پس از رویارویی با ادله غیرقابل‌انکار پلیس لب به اعتراف گشود.

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان این‌که تاکنون ۴۰ کارت از بانک‌های مختلف با گردش مالی نزدیک به ۶۰ میلیارد ریال متعلق به این افراد شناسایی و مسدود شد، گفت: متهمان پس از تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =