۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 3028
کد خبر: 83782735
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رییس ایفمارک: لیگ فوتبال همین جا خاتمه یابد

تهران- ایرنا- رییس ایفمارک گفت: برای من راحت‌تر است که لیگ همین جا خاتمه یابد چون به عنوان متخصص، دغدغه اصلی‌ام حفظ سلامتی تمامی بازیکنان است.

زهره هراتیان، رییس مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران(ایفمارک) درباره ویروس کرونا و برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات فوتبال، اظهار داشت: ما با ویروسی طرف هستیم که حدود پنج ماه از حضورش می‌گذرد و برای مواجهه با آن حداقل به یک سال زمان نیاز داریم. در کل دنیا ورزش دنیا تعطیل شد و شروع مجدد آن با احتیاط بوده است. در فرانسه و هلند هم لیگ را نیمه‌تمام گذاشتند. در حال حاضر جی لیگ(کی لیگ) لیگ خود را شروع کرده و بوندسلیگا هم در شرف آغاز است. خوشبختانه از طریق رابطه‌ای که ایفمارک با فیفا دارد در حال رایزنی برای دریافت دستورالعمل هستیم تا ببینیم این کشورها در چه شرایطی کار خود را آغاز کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: ما متتظر این هستیم تا ستاد مبارزه با کرونا شرایط را بسنجد و اجازه دهد که لیگ تمام شود یا خیر. به محض اینکه اجازه داده شود ما کار خود را شروع می‌کنیم. در حال رصد لیگ‌های مختلف در دنیا هستیم. علاوه بر بازیکنان باید داوران، توپ جمع‌کنان، خبرنگاران و ... تست شده باشند و می‌بایست ماسک بزنند و پروتکل‌ها را رعایت کنند. ما دستورالعمل را به پزشکان تیم ها می‌دهیم و حکم ناظر را داریم. نقش ایفمارک در حین برگزاری مسابقات بسیار مهم است و باید ببینیم پروتکل‌ها رعایت می‌شود یا خیر.

رییس ایفمارک همچنین نظرش را درباره ادامه یا عدم رقابت‌های لیگ گفت و خاطرنشان کرد: من به عنوان متخصص فقط یک بعد را می‌بینم. هر وقت بحرانی ایجاد می‌شود یک ستاد تشکیل می‌شود که در آن همه اعضا از جنبه‌های مختلف بحران مدنظر را می‌سنجند که الان ستاد مبارزه با کرونا این کار را انجام می‌دهد. آنها به عنوان فرمانده به من می‌گویند که ما چه کار باید بکنیم. به عنوان یک متخصص برایم راحت‌تر است که لیگ تمام شود. اما بعد اقتصادی، اجتماعی و .. باید در نظر گرفته شود. دغدغه اصلی منِ متخصص، اما حفظ سلامتی همه است. هیچ چیزی درباره ویروس مشخص نشده است و نادانسته نباید بقیه را در معرض خطر قرار دهیم. در بوندسلیگا، سه مورد جدید پیدا شده است.

هراتیان در پایان راجع به تست گرفتهن از بازیکنان گفت: یک نوع تست داریم به نام پی‌سی‌آ که از مخاط گرفته می‌شود و همان لحظه کرفته می‌شود ولی هیچ تضمینی نیست که ۱۰ دقیقه بعد تغییری  نکند و نتیجه تست عوض نشود. یک نوع تست هم داریم که راجع به ایمینی کوتاه مدت و بلند مدت به وجود آمده است. هنوز کیت مناسب در این مورد را نداریم. ما بر اساس داشته‌هایمان قضاوت می‌کنیم که چندان سفت و محکم نیستند. در آلمان می‌خواهند هر چهار روز یک بار تست بگیرند اما آیا ما چنین شرایطی را داریم؟

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =