خانواده زندانیان غیرعمد در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند

تبریز-ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی گفت: اعضای خانواده زندانیان جرایم غیرعمد بیش از خود زندانی در معرض آسیب های اجتماعی و البته اقتصادی هستند.

بابک محبوب علیلو روز یکشنبه در نشست هم اندیشی جشن گلریزان غیرحضوری در استان، افزود: موارد زیادی داریم که آسیب های وارده به خانواده زندانیان جرایم غیرعمد بسیار فراتر و وسیع تر از آسیب به خود زندانی است که برای از بین بردن این مشکلات باید نسبت به آزادسازی این زندانیان همت و بسیج عمومی در جامعه به وجود آید.

وی بر برگزاری باشکوه جشن گلریزان امسال که به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت غیرحضوری است تاکید و از خیرین و نیکوکاران آذربایجان شرقی دعوت کرد تا همچون سال های گذشته با خیر و احسان خود زمینه آزادی این زندانیان را فراهم کنند.

محبوب علیلو با بیان اینکه عملکرد جمعیت های خیریه آذربایجان به خصوص شهر تبریز طی سالیان متمادی درخشان بوده و مایه عزت و افتخار برای هر آذربایجانی است، حضور پررونق این جمعیت ها در جشن گلریزان را خواستار شد.

وی ضمن قدردانی از هیات امنای ستاد دیه و خیرین آذربایجان شرقی در راستای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و کاهش جمعیت کیفری، یکی از رویکردها و سیاست های مهم قوه قضائیه را تلاش برای کاهش جمیعت کیفری اعلام کرد.

محبوب علیلو زندانیان جرایم غیرعمد را جزو زندانیانی دانست که محتاج کمک و مساعدت مالی آحاد مردم هستند.

وی اعلام کرد: هم اکنون ۵۴ درصد زندانیان آذربایجان شرقی به دلیل شیوع ویروس کرونا در مرخصی به سر می برند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =