۱۶۰ هزار مرکز بسیج در خدمت استقرار عدالت و مبارزه با فساد

تهران - ایرنا - جانشین فرماندهی سازمان بسیج مستضعفین گفت:‌ بسیج در سراسر کشور بیش از ۱۶۰ هزار کانون و مرکز در خدمت استقرار عدالت، حق طلبی و کمک به دستگاه قضایی جهت خدمت به مردم و مطالبه گری و مبارزه با فساد دارد.

سردار محمد حسین سپهر روز یکشنبه در نخستین نشست مجمع عالی بسیج حقوقدانان کشور که با حضور جمعی از حقوقدانان، اساتید، پژوهشگران دانشگاه، مدیران نظامی و سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: ‌هیات های اندیشه ورز خوبی در کشور تشکیل و از اقشار مختلف دانشگاهی، علمی، قضایی و حقوقی و... در این هیات اندیشه ورز استفاده شده است.

وی افزود:‌ بسیج حقوقدانان یکی از اقشار بسیج است که کمک شایانی به سازمان بسیج می کند. یکی از اهداف و در اصل مهمترین هدف انقلاب اسلامی تحقق جامع اسلامی، تمدن اسلامی و دولت اسلامی است که حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر آن تاکید داشته اند.

سردار سپهر ادامه داد: ‌در تاکیدات مقام معظم رهبری به سازمان بسیج نقش مردم در تحقق فرایند انقلاب اسلامی بسیار جدی است که نقش اول این ماموریت برعهده سازمان بسیج به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد در جهان است و این نهاد مردمی نقش بسزایی در سازماندهی و هدایت مردم در ایجاد پایگاه های مردمی خدمت دارد که این مهم از اهداف بزرگ بسیج مستضعفین بوده که باید در بسیج محقق شود.

بسیج اولین نهادی بود که برای مقابله با کرونا با وزارت بهداشت تفاهمنامه امضا کرد 

جانشین فرماندهی بسیج گفت:‌ نقش مردم در مجرای بسیج نقش اولیه بوده و در بیماری کرونا اولین نهادی که با وزارت بهداشت در عرصه های مختلف تفاهمنامه امضا کرد و در خدمت سلامت مردم بود، سازمان بسیج بوده است.

وی افزود:‌ بیش از ۸۰ میلیون غربالگری در دو دوره، ایجاد بیش از ۶۰ هزار قرارگاه پدافند زیستی در کشور، تولید میلیونها ماسک و لوازم بهداشتی، تهیه دارو و تجهیزات پزشکی و امر تسهیل گری برای مردم در امر مبارزه با بیماری، خدمت در همه عرصه های بهداشتی و پزشکی در مقابله با کرونا و همکاری با ستاد عالی کرونا در جهت رفع مشکل بیماری منحوس کرونا از جمله اقدامات بسیج در جهت مقابله با کرونا و نیز همکاری با سایر دستگاه ها بوده است. 

سردار سپهر تصریح کرد:‌ در مدیریت بحران بیماری کرونا بطور قطع پس از این دوره، ایران اسلامی یکی از برجسته ترین کشورها خواهد بود که این مهم با حضور مردم و نیروی های بسیج و سایر دستگاهها محقق شده است.

وی افزود:‌ تولید اقلام بهداشتی و تولید چندین هزار ماسک، گان، شید و لوازم بیمارستانی به همراه مواد ضد عفونی کنند ه اماکن عمومی و فضاهای شهری و روستایی و همچین اجرای تمهیدات برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از اقدامات پیشگامانه بسیج بوده است.

اهمیت دستگاه قضایی در ایران بسیار ضروری بوده

سردار سپهر گفت:‌ در هر کجای دنیا عدالت لازم است و اساس کشور اسلامی ما نیز بر اصل عدالت محوری است و اهمیت دستگاه قضایی در ایران بسیار ضروری بوده و باید در همه دستگاههای اجرایی کشور این عدالت برقرار باشد.

جانشین فرمانده بسیج افزود:‌ سازمان بسیج از اجرای عدالت توسط قوه قضاییه و دستگاه های قضایی حمایت می کند و بسیج حقوقدانان نیز در این امر به عنوان بازوی سازمان بسیج فعالیت خوبی دارد و توقع داریم بسیج حقوقدانان خروجی های خوبی در بحث مطالبه گری و اجرای عدالت در کشور داشته باشد و انتظارات مقام معظم رهبری و دستگاه قضا در امر مبارزه با فساد و مطالبه گری و اجرای عدالت را بجا بیاورد.

وی تصریح کرد:‌ امروز بسیج باید در گام جلو و پیشانی مبارزه با فساد و بی عدالتی قرار گیرد و از نفوذ دشمن در دستگاهها جلوگیری کند. بسیج در ارتقای همه جانبه کشور نقش جدی دارد و از وظایف بسیج است که در رشد و تعالی کشور در همه عرصه ها پویا و فعال باشد.

حمایت از حقوقدانان بسیجی در دفاع از عدالت گستری و مبارزه با فساد

سردار سپهر افزود:‌ باید با کمک و حمایت از حقوقدانان بسیجی در دفاع از عدالت گستری و مبارزه با فساد در کشور، یک نوع جهاد حقوقی و قضایی را صورت دهیم و کمک کنیم تا با روحیه جهادی و بسیجی دستگاه قضایی کشور در راستای مقابله با بی عدالتی و فساد موفق شود.

جانشین فرمانده بسیج گفت:‌ بسیج باید قدم در راه بگذارد و اکثریت مردم باید بیایند و در زمینه مبارزه با بی عدالتی با دستگاه قضایی همراه شوند. در هر مسجد و پایگاه باید یک محل برای آموزش حقوق مردم و مطالبه گری با هدف همکاری با دستگاه قضایی برای استقرار عدالت در جامعه ایجاد شود.

وی ادامه داد:‌ در هر کجا که بسیج و بسیجی حضور دارد بحث آموزش حقوقی به مردم در جهت کاهش پرونده های قضایی و افزایش عدالت باید باشد و مطالبه گری حقوق مردم و مبارزه با فساد و ناامنی و حق طلبی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در اقدامات سازمان بسیج مستضعفین است.

سردار سپهر افزود:‌ بسیج با دارا بودن پایگاههای مردمی و مساجد قادر است وضعیت جامعه و کشور را رصد کند همانطور که در مبارزه با کرونا اقدامات بسیار چشمگیری داشته است. بسیج در مسائل اجتماعی وارد میدان شده و بسیج حقوقدانان نیز با ارائه بولتن های حقوقی و قضایی و اطلاعات قضایی کافی در خصوص مسائل قضایی و دادگاهی به دستگاه قضا و مردم کمک کند.

‌نهضت مطالبه گری دفاع از حق و مبارزه با فساد

جانشین فرمانده بسیج تاکید کرد: ‌نهضت مطالبه گری دفاع از حق و مبارزه با فساد باید در جامعه باشد و این پرچم احقاق حقوق مردم در دستان بسیج حقوقدانان بوده که این نهضت مطالبه گری با تاکید امام خامنه ای باید مردمی شود.

وی گفت:‌ نهضت مطالبه گری عین فرمان امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که بر گردن بسیج بوده که به عنوان سربازان ولایت این اقدام را هر چه بیشتر دنبال می کنیم.

جهان پس از کرونا دستخوش تحولات اساسی می شود

سردار سپهر تصریح کرد:‌ احتمال دارد در زمان پس از کرونا دنیا دستخوش تحولاتی اساسی شود و ساختارهای حکمرانی و سطح زندگی مردم تغییرات بزرگی داشته باشد که این تغییرات بسیار محتمل است به همین میزان باید انعطاف در بسیاری از مسائل جامعه و دنیا داشت و بسیج قادر است در این نوع مسائل به قوه قضاییه کمک کند.

جانشین فرمانده بسیج گفت: شاید یک اتفاقاتی در تهاجم های بیولوژیکی افتاده باشد. باید بسیج اهداف دشمن را در این خصوص رصد و شناسایی کند. دشمن با ساختن فیلم هایی این تهاجمات را از حدود ۲۰ سال است تبلیغ کرده اما ما در ارتباط با مقابله با این خطرات کمتر کار کرده ایم.

انتخابات مجمع بسیج حقوقدانان

در این نشست، بهرامیان رییس بسیج حقوقدانان سخنانی درباره ایجاد مجمع و انتخابات مجمع و اهداف بسیج حقوقدانان در مطالبه گری و مبارزه با فساد ارائه کرد و سپس با رای گیری از اعضا، آیت الله کعبی به عنوان رییس مجمع انتخاب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =