رژیم آل‌خلیفه  یک همایش مجازی ضد صهیونیستی را قطع کرد

تهران – ایرنا – مقامات رژیم آل خلیفه همایش مجازی « مقاومت در برابر عادی سازی مناسبات میان کشورهای حوزه خلیج فارس با اسراییل » را دقایقی پس از آغاز آن در اینترنت متوقف کردند.

به گزارش روز دوشنبه روزنامه فرامنطقه ای « القدس العربی » چاپ لندن، این سمینار قرار بود شنبه شب خطرات حاصل از فرآیند بهبود روابط بین کشورهای عرب ساحل جنوبی خلیج فارس با اسراییل را مورد بررسی قرار دهد.

بر اساس این گزارش، پس از گذشت کمتر از نیم ساعت از آغاز سمینار یاد شده مسئولان بحرینی با دست اندرکاران سمینار تماس گرفته و از آنان خواستند فورا و بدون هیچ جر و بحثی سمینار را متوقف کنند.

« هدیل کمال الدین » مجری سمینار به همین دلیل مجبور شد سخنان میهمانان خود را که شهروند شماری از کشورهای عربی بودند قطع کند و به این نشست پایان دهد.

این سمینار توسط انجمن « جوانان دمکراتیک بحرین»  با همکاری انجمن بحرینی « مقاومت در برابر عادی سازی مناسبات با اسراییل » برگزار شد.

در همین راستا چندی پیش نیز پخش یک سریال تولیدی شبکه ام بی سی عربستان در بحرین که گفته می شود، تصویر گر عادی سازی روابط ریاض با رژیم صهیونیستی است خشم مسلمان را برانگیخت و مدیر اداره رسانه‌های وزارت تبلیغات دولت منامه در واکنش به اعتراضات اعلام کرد: سریال " ام هارون " الهام گرفته از شخصیت " ام جان " بانوی یهودی نیست.

مقامات غزه و گروه‌های مقاومت فلسطین ضمن محکوم کردن محتوای این سریال اعلام کردند که ایده‌های گسترش یافته در سریال یاد شده قضیه فلسطین را زیر سوال برده است.

کاربران عرب شبکه‌های اجتماعی با اشاره به اینکه سریال "‌ام هارون " که قبل از شروع سریال نوشته‌های عبری را نشان می‌دهد، داستانی از وجود اقلیت‌های یهودی در کشورهای خلیج فارس زندگی یک زن به نام "‌ام هارون " را روایت و وانمود می‌کند که یهودیان از گذشته در این منطقه دارای سرزمین مشخص بوده‌اند و قصد دارد هویت واقعی رژیم صهیونیستی را کتمان و به وجود این رژیم اشغالگر رسمیت دهد.

این موضوع،  اعتراض بسیاری از مسلمانان کشورهای عربی را در پی داشته است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =