وام ۲۰۰ میلیون ریالی به باشگاه‌های ورزشی قم پرداخت می‌شود

قم – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان قم از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی به باشگاه‌های خصوصی ورزشی در این استان خبر داد.

رسول منعم روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: باشگاه‌های خصوصی همانند اماکن ورزشی دولتی از ابتدای اسفندماه به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل بوده و متاسفانه این بخش نیز همانند سایر اصناف و بخش‌های جامعه ازنظر اقتصادی دچار ضررهای زیادی شده است.

وی ادامه داد: اینکه مسئولان باشگاه‌ها هماهنگ با اداره کل ورزش و جوانان و برای حفظ سلامتی خود، ورزشکاران و افراد جامعه دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا را به‌خوبی اجرا کردند، قابل‌تقدیر است و این اداره کل نیز تمام تلاش خود را برای حمایت از باشگاه‌داران به‌منظور جبران بخشی از آسیب‌های مالی دوران شیوع کرونا به کار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از اعطای سه تسهیلات وام به باشگاه‌داران خصوصی خبر داد و افزود: ابتدا وزارت ورزش و جوانان وام ۱۶۰ میلیون ریالی برای باشگاه‌ها در نظر گرفت، سپس در قم برای پرداخت وام ۶۰ میلیون ریالی به باشگاه‌ها اقدام شد و جدیدترین حرکت در این زمینه، هماهنگی‌های لازم برای پرداخت وام ۲۰۰ میلیون ریالی به باشگاه‌داران است.

وی با اشاره به جزییات پرداخت وام ۲۰۰ میلیون ریالی به باشگاه‌داران خصوصی، افزود: این وام قرض‌الحسنه است و پرداخت اقساط آن به مدت پنج سال انجام می‌شود، ضمن اینکه پرداخت نخستین قسط این وام به مدت سه ماه تنفس دارد و دست باشگاه‌ها را برای بهره‌برداری مطلوب از این وام باز می‌کند.

منعم یادآور شد: با توجه به تصمیم‌گیری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در ورزش، همچنان تمام اماکن ورزشی دولتی و باشگاه‌های خصوصی تا اعلام وضعیت جدید تعطیل است.

کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند. ر.ج/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =