۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83782556
۰ نفر

برچسب‌ها

آب رسانی با تانکر به ۲۴۰ خانوار روستایی در فریمان

مشهد- ایرنا- فرماندار فریمان گفت: در حال حاضر به حدود ۲۴۰ خانوار روستایی در ۱۷ روستای کم جمعیت شهرستان با تانکر آبرسانی می‌شود.

عباسعلی صفایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فریمان ۱۴۸ روستا دارد که به جز ۱۷ روستای کم جمعیت یاد شده بقیه از آب شرب بهداشتی بهره مند هستند.

وی ادامه داد: ۱۷ روستای یاد شده نیز به دلیل پراکندگی و قرار گرفتن در ارتفاعات امکان اتصال به شبکه آب شرب ندارند لذا با تانکر آب شرب بهداشتی را دریافت می کنند.

فرماندر فریمان عمده فعالیت در شهرستان را کشاورزی عنوان کرد و گفت:  سه شهر سفید سنگ، قلندرآباد و فرهادگرد که پیش از این روستاهای پرجمعیت بودند هم اکنون دارای فعالیت کشاورزی هستند با این حال نیمی از جمعیت شهرستان ۱۰۰ هزار نفری فریمان در ۱۴۸ روستا سکونت دارند.

صفایی همچنین به بازگشایی راه های روستایی فریمان اشاره کرد و گفت: این راه‌ها که بیشتر در بخش قلندرآباد به دلیل سیلاب های اخیر مسدود شده بودند بازگشایی شده و راهداری در حال مرمت آنهاست.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری فریمان متشکل از دو بخش مرکزی و قلندرآباد، چهار شهر و ۱۴۸ روستا در ۷۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =