کرونا جان ۵۱ نفر دیگر را در ایران گرفت

تهران - ایرنا - رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۱۰۷ هزار و ۶۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶ هزار و ۶۴۰ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۰۷ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۴۰ نفر رسید.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۸۶ هزار و ۱۴۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. همچنین ۲۶۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

جهانپور بیان کرد: تاکنون ۵۸۶ هزار و ۶۹۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی گفت: بیش از دو سوم موارد شامل موارد سرپایی یا تماس نزدیک یا افراد نزدیک به بیماران بوده و یک چهارم موارد مربوط به ارجاعی از مراکز درمانی است. البته استان خوزستان همچنان وضعیت هشدار دارد و سایر استان‌ها وضعیت باثبات و نزول تدریجی موارد ابتلا به کرونا را دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =