حاجی بابایی: هر نماینده‌ای حس کند رییس مجلس است

تهران- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نباید قربانی حزب‌گرایی و تفرق‌گرایی شود، گفت: هر نماینده ای هر جای کشور حس کند رییس مجلس و در راس امور است.

«حمیدرضا حاجی بابایی» روز یکشنبه در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم مانند دیگر مجالس دارای نکات مثبت و منفی بود که باید به موقع بررسی و تبیین شود. اما مجلس یازدهم، اولین مجلس از گام دوم انقلاب اسلامی است که ‌با بررسی‌های انجام شده و مطابق سخنان مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب باید پیش برود که علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و عزت ملی،  سیاست خارجی و مرزبندی با دشمن را سبک و زندگی و از ویژگی های گام دوم انقلاب دانستند.

منتخب مجلس یازدهم اظهار کرد:  ملت با انتخاب نمایندگان مجلس مسولیتی را سپرد که باید گفت مجلس یازدهم محکوم به موفقیت است و راهی جز موفقیت برای او وجود ندارد . پیروزی و موفقیت در مجلس یازدهم انتخاب نیست اضطرار است چون مردم با تمام اخلاص آمدند رای دادند، نظام شرایط را آماده کرده، وضعیت اقتصاد مناسبی نداریم، وضعیت کرونا، بحث جهش تولید و افزایش سرمایه اجتماعی که در سال ۹۹ باید شکل بگیرد و همه اینها شرایطی است که مجلس یازدهم را محکوم به موفقیت می کند.

نماینده‌تر در مجلس یازدهم وجود ندارد،‌همه نماینده هستند

حاجی بابایی تصریح کرد: برای موفقیت مجلس یازدهم باید آسیب های دیگر مجالس را در نظر گرفت و برای مجلس یازدهم مولفه‌هایی تعیین کرد. هر گونه دخالت بیرون در مجلسی که می خواهد در راس امور باشد مغایر با راس امور بودن است. نگاه از بالا به پایین به نمایندگان، نماینده تر بودن را تلقین می‌کند که بالاتر بودن در مجلس یازدهم محکوم به شکست است.

وی ادامه داد: نمایندگان از هر نقطه از کشور در شرایط و وضعیت یکسان و نماینده هستند و نماینده‌تری در مجلس وجود ندارد. مجلس در راس امور باشد نه رییس مجلس؛ اقتدار مجلس باید همراه با همه نمایندگان در دورترین نقاط کشور نفوذ کند. هر نماینده ای هر جای کشور حس کند رییس مجلس است و همه نمایندگان باید احساس در راس امور بودن داشته باشند. مجلس نباید قربانی حزب گرایی و تفرق گرایی شود بلکه باید مظهر پاکی و مبارزه با فساد، کارآمد، مردمی و اخلاق گرا باشد . باید عدالت اجتماعی را پیشانی کار خود قرار دهد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس یازدهم باید به وضعیت نابهنجار کارمندان، فرهنگیان، بازنشستگان و ایثارگرانی که قانون در باره آنان اجرا نشده است، رسیدگی و به این قوانین جامه عمل بپوشاند. باید مقتدر، انقلابی همراه با عقلانیت چرخ اقتصادی را به گردش دربیاورد و سال جهش تولید را محقق سازد . از هر اختلاف و دوری کننده وحدت اجتناب کند و عقلانیت را محور خدمت رسانی به مردم و اشتغال قرار دهد.

حاجی بابایی، مجلس شورای اسلامی را مجلس انقلاب خواند و ادامه داد: هیچ پیرایه ای نباید به انقلاب بچسبد؛ مجلس یازدهم مجلس مردم و مجلسی است که می خواهد با فساد مبارزه و عدالت اجتماعی را در کشور ایجاد کند.  در ۴۰ سال گذشته آنچه داشتیم برای نظام و انقلاب فدا کردیم تا نظام بماند نه اینکه خودمان بمانیم.

وی افزود: ما خجالت می کشیم وقتی جوانان بیکار، این وضعیت معیشتی مردم، فاصله طبقاتی و اشرافی‌گری را می‌بینیم. مجلس یازدهم باید طوری تشکیل شود که یک نفر حتی فکر اشرافی گری را هم در مجلس نکند. باید مجلس با نمایندگان خود کنار بیاید و همه نمایندگان و آنانی که از  فیلتر شورای نگهبان عبور کردند،‌ یکسان هستند. مناطق محروم باید به عدالت نزدیک شود. قدرت در همه نمایندگان یکسان باشد تا توزیع قدرت و ثروت در کشور داشته باشیم. گروه گرایی و حزب گرایی را برای یک بار هم شده باید کنار بگذاریم و سرمایه اجتماعی را  افزایش دهیم.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم باید در متن و بطن کارهای مردم قرار گیرد، گفت: جز رهبری کس دیگری به عنوان محور برای ما شانیت و جایگاه ندارد و برای این مردم باوفا حاضریم جان خود را فدا کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =