۲ خیابان در تهران به نام پرستاران شهید نامگذاری شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، ۲ خیابان در تهران را به نام پرستاران شهید (شهیده نرجس خانعلی زاده و شهید دکتر وریجی) در دوره شیوع کرونا در کشور، نامگذاری کردند.

به گزارش ایرنا ، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در دویست و دوازدهمین جلسه خود، مصوبات کمیسیون فرعی نامگذاری شورا را در دستور کار قرار دادند.

بر این اساس با رای ۱۶ نفر از اعضای شورای تهران، پیشنهاد کمیسیون نامگذاری شورا مبنی بر تغییر نام خیابان پنجم در محدوده بلوار ایوانک زرافشان شمالی در منطقه ۲شهرداری تهران بنام پیشنهادی دکتر مهدی وریجی (با حفظ شماره) را تصویب کردند.

همچنین اعضای شورای شهر، پیشنهاد کمیسیون نامگذاری شورا، مبنی بر تغییر نام خیابان هفتم در محدوده بلوار ایوانک زرافشان شمالی در منطقه ۲ شهرداری تهران بنام پیشنهادی پرستار نرجس خانعلی زاده اولین پرستار لاهیجانی را با ۱۴ رای تصویب کردند.

«محمد جواد حق شناس»  رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص گفت: نامگذاری معابر به نام ایثارگران کادر درمان کشور شاید کمترین کاری بود که می شد در تقدیر از این عزیزان انجام داد.  

وی ادامه داد: کادر بهداشت و درمان کشور پزشکان و پرستاران در این ایام نشان دادند که در رابطه با انجام وظیفه تا تقدیم جانشان هم کم نمی گذارند و لذا کوچکترین کاری که می شد کرد در رابطه با بزرگداشت این عزیزان نامگذاری معابری به نام این عزیزان بود.

همچنین اعضای شورای شهر تهران در ادامه بررسی مصوبات کمیسیون نامگذاری شورای شهر، میدانی بی نام و جدید الاحداث واقع در محدوده ۲۰شهرداری تهران را نام امام هادی (ع) نامگذاری کردند.

اعضای شورا، خیابانی در ادامه خیابان شهید فدائی در محدوده ۲۰ شهرداری تهران را بنام پیشنهادی شهید محسن بهرامی، نامگذاری کردند.

در ادامه جلسه شورای شهر، همچنین خیابان سوم در محدوده بلوار ایوانک زرافشان شمالی در منطقه ۲ شهرداری تهران به نام پیشنهادی حبیب الله پیروی پزشک بزرگ بیمارهای عروقی نامگذاری شد.  


اعضای شورای شهر تهران همچنین به اتفاق آراء، بلوار آزادگان واقع در منطقه ۶ شهرداری تهران را بنام پیشنهادی عباس یمینی شریف، نامگذاری کردند.


به گزارش ایرنا؛ موارد بعدی پیشنهادات در حوزه پهنه رودکی بود که یکی از این پیشنهادات در بوستان ارفع در محدوده خیابان حافظ واقع در منطقه ۱۱ شهرداری تهران است که پیشنهاد شد خیابان یکم این بوستان به بنام پیشنهادی لوریس چکناواریان تغییر نام یابد که با حداکثر اراء حاضران به تصویب رسید.

همچنین تغییر نام بلوار شاهد واقع در منطقه ۱۵ شهرداری تهران بنام پیشنهادی شهیدان سجادیان و کوچه فروردین در محدوده خیابان شهید کلاهدوز واقع در منطقه ۳شهرداری تهران بنام پیشنهادی اکبر زنجانپور(از چهره های معاصر تئاتر ایران)
به تصویب شورای شهر تهران رسید.

بر اساس قانون مصوبات کمیسیون فرعی نامگذاری شورای شهر تهران در خصوص نامگذاری معابر و خیابانها باید در صحن علنی شورای شهر شهر مطرح شود.

این مصوبات پس از تصویب در صحن شورای شهر تهران آن باید به تایید فرمانداری تهران برسد سپس برای اجرا به شهرداری تهران ابلاغ شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =