اتحادیه اروپا به عدالت و انسجام اجتماعی نیاز دارد

تهران- ایرنا- نایب رئیس پارلمان اروپا بر ضرورت تقویت جامعه اروپایی تاکید کرد و گفت: این اتحادیه به عدالت و انسجام اجتماعی نیاز دارد.

به گزارش «یورونیوز فرانسوی، پرچم اتحادیه اروپا دیروز (شنبه ۲۰ اردیبهشت) با هدف گرامیداشت هفتادمین سالگرد تصویب اعلامیه «شومان» (وزیر امور خارجه وقت فرانسه در سال ۱۹۵۰)، اعلامیه بنیادین که اتحاد صنایع زغال سنگ و فولاد را راه‌اندازی کرد، در بروکسل برافراشته شد.
۷۰ سال بعد، اروپا این بار با بحران سلامتی دیگری مواجه است و مقام‌های اروپایی بیش از هر زمان دیگری خواستار وحدت و همبستگی برای غلبه بر چالش‌ها هستند.

یورونیوز نوشت: «اوتمار کاراس»(Othmar Karas) نایب رئیس پارلمان اروپا گفت: ما باید جامعه اروپا را تقویت کنیم.
او که معتقد به استقلال عمل اروپا از آمریکا بویژه در فعالیت‌های مربوط به ارگان‌ها و سازمان‌های بین المللی است، تصریح کرد: ارزش‌هایی مانند برابری، سلامت، عدالت و انسجام اجتماعی وجود دارد. این همان چیزی است که امروز، اروپا نیازمند آن است.

کاراس هفته گذشته(چهارم می - ۱۵ اردیبهشت)، خواستار هماهنگی اعضای اتحادیه اروپا و مقام‌های ملی برای انجام و ابلاغ اقدام‌های لازم درخصوص مهار ویروس کرونا شده بود.

به نوشته «یورو ریپورتر»، نایب رئیس پارلمان اروپا گفته بود: همچنین برای حفظ وحدت و همبستگی اتحادیه اروپا ضروری است مقام‌های ملی نیز تلاش کرده تا اقدام‌های جمعی در سراسر اتحادیه اروپا برای کمک به کشورهای عضو به منظور مقابله با بحران را ابلاغ کنند.

کاراس افزود: اتحادیه اروپا و بانک مرکزی اروپا صدها میلیارد یورو برای حمایت از منابع مالی دولت و اقتصاد سازماندهی کرده‌اند که این تنها با اعتبار اتحادیه اروپا و اهرم‌های کلان موجود در زمان همکاری با یکدیگر امکان‌پذیر است.

رهبران اروپا در حالی روز جمعه هفتاد و پنجمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم را جشن گرفتند که پس از اختلاف‌های ناتویی برخی سران در ماه‌های پایانی سال میلادی گذشته، بحران کرونا، نگرانی‌های آنان برای حفظ اروپای واحد را بیش از گذشته، افزون کرده است.
رهبران و سران ۲۷ کشور اتحادیه اروپا از جمله وزیران امور خارجه این کشورها روز شنبه در ویدئوهای جداگانه ۱۵ ثانیه‌ای که به مناسبت هفتادمین سالگرد «روز اروپا» در تارنمای شورای اروپا منتشر شده، بر وحدت دولت‌های اروپایی بویژه پس از مهار ویروس کرونا تاکید کردند.

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا با بازنشر اظهارات رهبران اروپایی در قالب یک ویدئو از جمع رهبران در صفحه توئیترش تاکید کرده بود «وحدت، چیزی است که اروپا را قوی‌تر می‌کند.»
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =