سگ روبات؛ مردم سنگاپور را به رعایت فاصله اجتماعی تشویق می کند

تهران – ایرنا – "اسپات" نام سگ روباتی است که در پارک‌های سنگاپور گشتزنی‌ می‌کند و از مردم می‌خواهد که حداقل یک متر از هم فاصله بگیرند.

به گزارش روز یکشنبه بیزنس اینسایدر، این روبات چهارپا ساخت شرکت "بوستون داینامیکس" روز جمعه در پارک مرکزی سنگاپور فعالیت آزمایشی دو هفته‌ای خود را آغاز کرد و در صورت موفقیت به سایر روبات‌هایی می‌پیوندد که در دوره قرنطینه در پارک‌ها و فضاهای سبز سنگاپور گشتزنی می‌کنند.

البته این روبات سگ‌نمای کنترل از راه دور، واق واق نمی‌کند بلکه با ادای جملاتی از مردم می‌خواهد که برای حفظ سلامتی خود و دیگران، فاصله را رعایت کنند.
این روبات اقدامی برای وادار کردن مردم به حفظ فاصله اجتماعی انجام نمی‌دهد اما در سنگاپور تدابیر سختگیرانه‌ای برای قرنطینه در نظر گرفته شده است که می‌تواند برای افراد ناقض مقررات جریمه و حتی زندان در پی داشته باشد.

این دولت شهر ۵.۷ میلیون نفری بیش از ۲۱ هزار مورد ابتلا به کرونا دارد که یکی از بالاترین آمار ابتلا به کرونا در آسیا است که علت آن تا حد زیادی آلودگی به کرونا در میان کارگران مهاجر است.

مطابق مقررات قرنطینه در سنگاپور که از روز هفتم ماه آوریل (سه‌شنبه ۱۹ فروردین) آغاز شده و تا روز اول ژوئن (دوشنبه ۱۲ خرداد) ‌ ادامه خواهد داشت، مردم تنها می‌توانند برای خرید اقلام ضروری از خانه خارج شوند و همیشه باید در اماکن عمومی ماسک بزنند.

روبات سگ‌نمای "اسپات" علاوه بر پخش پیام‌های صوتی مجهز به دوربین‌های و ابزارهای تحلیلی است تا تعداد افراد در پارک را تخمین بزند. مسئولان گفته‌اند دوربین‌های این روبات قادر به رهگیری افراد یا ثبت اطلاعات شخصی نیست.

پیش از این روبات سگ‌نما نیز روبات دیگری به شکل یک خودروی کوچک در برخی اماکن سنگاپور فعال شده و به مردم هشدار می‌دهد که تجمع مجاز نیست.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =