۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 83782362
۰ نفر

برچسب‌ها

 گرانفروش آلایش دامی در اردبیل جریمه شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از محکومیت و جریمه ۸۷۴ میلیون و ۸۰۰ هزار ریالی گرانفروش آلایش دامی در اردبیل خبر داد.

علی رحیمی‌آذر روز دوشنبه گفت: با حلول ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا به مصرف آلایش دامی و با توجه به گزارش‌های مکرر مردمی مبنی بر افزایش قیمت کله پاچه اکیپی متشکل از رییس شعبه سیار تعزیرات حکومتی و بازرسان سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی در قالب گشت مشترک از فروشندگان آلایش دامی در اردبیل بازدید کردند.

وی افزود: در بازدید از یکی از عمده فروشی‌های آلایش دامی گرانفروشی این پیمانکار به تعداد ۲ هزار و ۱۸۷ دست به ارزش ۴۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال محرز و برگ گزارش تخلف تنظیم شد.

وی اظهارداشت: با ارجاع پرونده به تعزیرات حکومتی موضوع در شعبه هیات بدوی رسیدگی به تخلفات صنفی مورد رسیدگی قرار گرفت.

 وی بیان‌کرد: با توجه به محتویات پرونده اتهام انتسابی محرز و فرد متخلف به اتهام گرانفروشی به پرداخت ۸۷۴ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

او گفت: تمامی واحدهای تولیدی و خدماتی و اصناف و فعالان اقتصادی استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل افزود: گرانفروشی، کم‌فروشی، احتکار، قاچاق، عرضه کالا خارج از شبکه توزیعی و خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

 رحیمی‌آذر پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و بیان‌کرد: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

وی همکاری عمومی را در مقابله با احتکار و گرانفروشی مهم ارزیابی کرد و از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از جمله احتکار، گرانفروشی و کم فروشی موضوع را به شماره تلفن های ۱۲۴ و ۳۳۴۴۱۱۷۵ و یا با مراجعه حضوری به اداره کل تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت استان و مراکز تابعه در شهرستان‌ها اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =