۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83782358
۰ نفر

برچسب‌ها

اصلاح در یک قدمی سهام برخی از شرکت‌ها

تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: شمار فروشندگان در سهام برخی از شرکت‌هایی که ۲۰۰ درصد رشد داشتند افزایش یافته و ممکن است به دلیل شناسایی سود شاهد اصلاح در قیمت سهام این شرکت‌ها باشیم اما این موضوع چندان مهم به نظر نمی‌رسد و بازار به طور حتم دوباره صعودی خواهد شد.

نادر خسروی امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به روند صعودی شاخص بورس اشاره کرد و گفت: در وضعیت کنونی روند معاملات بورس مثبت است اما هفته گذشته به دلیل نزدیک بودن شاخص بورس به کانال یک میلیون واحد، بازار با جو روانی همراه شد و برخی از سهامداران به دلیل ایجاد برخی از هیجان‌ها به سمت فروش سهام خود رفتند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه شاخص بورس در نخستین روز هفته جاری از کانال یک میلیون واحد عبور کرد بنابراین به نظر می‌رسد روند افزایشی شاخص بورس در بازار ادامه‌دار باشد.

خسروی به رشد برخی از شرکت‌ها در مدت کوتاه اشاره کرد و افزود: برای برخی از شرکت‌ها انتظار رشد از قبل پیش‌بینی شده بود اما این روند صعودی بسیار زودتر از مدت تعیین‌شده اتفاق افتاد و هیچگونه نوسانی را تجربه نکردند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه ورود نقدینگی و معاملات بورس به خوبی در حال انجام است، اظهار داشت: برخی از شرکت‌های حاضر در بازار موقعیت خوبی دارند اما قیمت سهام آنها از ارزش پایینی برخوردار است، به همین دلیل با توجه به اینکه همچنان جا برای رشد دارند بازار نگاه ویژه‌ای به این گونه سهم‌ها دارد.

این کارشناس بازار سرمایه به صنایع برتر در بازار اشاره کرد و گفت: خودرویی‌ها، صنایع غذایی، قندی‌ها، نیروگاه‌ها و سرمایه‌گذاری همچنان از روند صعودی برخوردارند.

خسروی به اظهار نظرهای موجود در مورد بازار اشاره کرد و گفت: برخی معتقدند بازار در وضعیت کنونی ریسکی شده و برخی از قیمت‌ها با حباب همراه شده است، به همین دلیل با کوچکترین روند منفی در بازار به سمت فروش سهم‌های خود خواهند رفت اما عده‌ای هم معتقدند بازار همچنان جا برای رشد دارند و قیمت‌ها از قیمت اصلی فاصله زیادی دارند اما نکته ای که در بازار کاملا مشهود بوده ورود نقدینگی‌هایی است که به خوبی بازار آنها را حفظ کرده است.

وی با بیان اینکه اکنون ورود نقدینگی روند بازار را به شدت صعودی کرده است، افزود: این موضوع به عنوان اتفاقی مثبت در بازار تلقی می‌شود که مردم به سمت بورس ورود کنند.

خسروی اظهار داشت: رخ دادن چنین اتفاقی در بورس مثبت به نظر می‌رسد اما راهنمایی مردم به شکل صحیح صورت نگرفته و اکنون سهامداران در حال نقد کردن همه سرمایه‌های خود برای ورود به بورس هستند.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بورس با ریسک‌هایی همراه است که ورود اینگونه نقدینگی‌ها به بورس را تا حدودی خطرناک کرده است.

وی نقدینگی را تعیین کننده روند کنونی شاخص بورس دانست و افزود:  ورود نقدینگی عامل اصلی رشد بازار محسوب می‌شود و در مرحله بعد تحلیل‌های بنیادی به عنوان عامل تعیین کننده رشد بازار تلقی می‌شود.

خسروی با بیان اینکه تا زمانی که فشار نقدینگی بر بازار وجود داشته باشد تحلیل جوابگوی معاملات بازار نخواهد بود، افزود: ورود نقدینگی به بازار زیاد است و اکنون بازار دست تحلیگران نیست بلکه در اختیار مردم قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha