۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83782335
۰ نفر

برچسب‌ها

هنرمندان بسیجی به مطالبه رهبر انقلاب لبیک گفتند

تهران- ایرنا- هنرمندان بسیجی طی انتشار پیامی در راستای عمل به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی جهت به تصویرکشیدن عشق و ایثار مدافعان سنگر سلامت برای مقابله با ویروس کرونا، لبیک گفتند. 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان، در پیام این سازمان آمده است: هنر دقیق ترین و رساترین وسیله انعکاس اندیشه ها و آرمان های شریف می باشد .هنری که در خدمت حق، انسانیت و راستی و درستی قرار داشته باشد ارزشمند محسوب می شود ( مقام معظم رهبری). هنر را رسالتی است به بلندای آسمان نیلگون و به صداقت سپیده صبح؛ آنگاه  که از قلب و روح پاک هنرمند متعهد برآمده و با زدودن ناخالصی ها، روح انسان را در عالم بی بدیل معنا سیر میدهد. هنری جهادی که چون رزمنده ای عاشق سربند لبیک یا حسین به پیشانی میبندد و به دل میدان میزند و در سنگر ایمان می ایستد و اوج جهاد و خدمت را خلاقانه روایت می کند، روایتی عاشقانه که عبور از سیم خاردار نفس است و رهیدن از اسارت خاک. 

فرمایش امیدبخش رهبر جهادی انقلاب امام خامنه ای عزیز که فرمودند: کاش کسانی بتوانند مثل شهید آوینی این جهاد عظیم و عمومی را روایت کنند ؛ همچنان ‌که شهید آوینی با آن بیان شیرین و زیبا و اثرگذارِ خودش توانست جزئیّات جبهه را برای ما روایت بکند و آن را ماندگار بکند. کاش کسانی بتوانند این کار را بکنند؛ هم در گفتار و هم در نوشتار و هم در کارهای هنری و نمایشها و پدیده‌های هنری، بسیار پیامی است تاریخی برای هنرمندان عزیز بسیجی در سازمان بسیج هنرمندان به عنوان بزرگترین تشکل مردمی و داوطلبانه هنری و اینک هنرمندان بسیجی در لبیک به امر رهبر و مقتدایشان با عزمی راسخ در رزمایش همدلی و عاشقی، به تاسی از علمدار میدان هنر، شهید مرتضی آوینی، علم بر دوش آمده اند تا راویان روایت فتح باشند و این حماسه های بلند را با هنر خویش جاودانه کنند.

سازمان بسیج هنرمندان در پایان پیام خود آورده است: ماهنرمندان بسیجی از این پس نیز با توجه به تاکید پرچمدار انقلاب، امام خامنه ای عزیز با عزمی دو چندان به میدان می آییم تا فداکاری و ایثار مدافعان سلامت و جهاد گران سنگرهای عاشقی را در رزمایش همدلی و کمک های مومنانه به تصویر بکشیم. بی شک تا همیشه، زیبایی آفرینی و از خودگذشتگی جهادی مردم این دیار، بر کتیبه پر نقش و نگار تاریخ باقی خواهد ماند و مادران در گوش فرزندان خود از همت والا و بصیرت بی نظیر این‌مردم قصه ها نجوا خواهند کرد و بزرگ منشی این دریادلان سینه به سینه به گوش آیندگان خواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =