۵۶ سوله مدیریت بحران تهران همچنان در تصرف سازمان ورزش است

تهران - ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ضرورت بهره‌برداری مناسب از پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران شهر تهران گفت: برغم تذکر های متعدد، ۵۶ سوله مدیریت بحران همچنان در اختیار سازمان ورزش است.

به گزارش ایرنا «مجید فراهانی» روز یکشنبه در دویست و دوازدهمین جلسه شورا به شهرداری تهران تذکر داد و گفت: بر اساس گزارش شهریور ماه سال ۹۸، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنان تعداد ۵۶ پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد و این سازمان برغم تکلیف کارگروه در اسفند ماه ۱۳۹۶، برای تهیه و ارائه برنامه واگذاری پایگاه‌ها در سه بازه زمانی شش ماهه، درجلسه شورای معاونین شهرداری از اجراء این تکلیف و ارائه برنامه زمانی تخلیه و واگذاری پایگاه‌های پشتیبانی و مدیریت بحران خودداری کرده است.  

وی گفت: زمین لرزه سال ۱۳۹۶ ملارد و زمین لرزه چند روز پیش دماوند؛ پهنه کانونی و تاب آوری زندگی ساکنان استانهای تهران و البرز را تحت تاثیر خود قرار داد.

فراهانی افزود: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود ۳۰۰ هزار نفر در محدوده گسل مشا از دماوند تا شمیرانات زندگی می کنند و ساکنان روی گسل شمال تهران نیز بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند، که تاب آوری و پایداری زندگی شان در برابر بحران ها و حوادث غیر مترقبه همچون زلزله مهم ترین انتظارشان از مجموعه مدیریت بحران شهر و کشور است.  

عضوشورای شهر تهران تاکید کرد: شورای اسلامی شهر تهران با درک درست این انتظار شهروندان و تصویب مصوبه «الزام شهرداری تهران به در اختیار قرار دادن پایگاههای پشتیبانی مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران» گام مهمی در مسیر صیانت از حق حیات شهروندان و تاب آوری زندگی ساکنان تهران برداشت اما متاسفانه علی رغم گذشت بیش از چهار سال از تاریخ تصویب این مصوبه، ما شاهد بی توجهی به اجرای آن هستیم.  

عضو شورای شهر تهران در ادامه گفت: اهمیت این پایگاهها و لزوم بهره گیری از آنها در بحران های پیش روی شهر تهران همچون زلزله بر هیچ کس پوشیده نیست و واقعا تاسف آور است که برغم سه تذکر اینجانب و تذکر دیگر اعضاء محترم شورا در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷  برخی مدیران شهرداری پشتیبانی از تاب آوری شهر تهران در برابر حوادث و اجرای مصوبه شورا در این زمینه را فدای نگاه محدود سازمانی خود و استفاده از این پایگاهها در حوزه ماموریتی غیر از آنچه مورد نظر شورا بوده می کنند.

فراهانی تاکید کرد که انتظار برحق شهروندان تهرانی استفاده صحیح، به جا و موثر از زیرساخت های مدیریت بحران در مسیر واقعی آن است.

عضو شورای تهران ادامه داد که  هیچ عقل سلیمی بهانه استفاده ورزشی شهروندان از این پایگاه‌ها را برای عدم واگذاری به سازمان مدیریت بحران نمی پذیرد.

وی افزود: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام حناچی (شهردار تهران) شاهد توجه بیش از پیش به تاب آوری تهران برای زندگی همه شهروندان باشیم.

زلزله ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر بامداد روز جمعه ۱۹ اردیبهشت، دماوند و تهران را لرزاند؛ این زلزله توجه همگان به موضوع تاب آوری شهر را افزایش داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =