قلع‌وقمع پنج ساختمان نیمه ساخت در اراضی کشاورزی کلاردشت

نوشهر - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب کلاردشت از تخریب پنج دستگاه ساختمان نیمه تمام در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت که با تخریب این بناهای غیرمجاز یکهزار متر مربع از اراضی به تولید کشاورزی بازگشت .

به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران ، سید فرزاد حسینی  افزود :‌ تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه "لشسر"  و در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی با حضور عوامل انتظامی این شهرستان صورت گرفته است.

وی با بیان این مطلب که باید اراضی کشاورزی را به عنوان یک امانت در راستای تولید در بخش کشاورزی حفظ و حراست کنیم، اظهار داشت: برخی از سودجویان با هدف کسب درآمد بیشتر، اراضی مرغوب کشاورزی شهرستان را با دیوار کشی، به باغ ویلا تبدیل می‌کنند که این عمل غیرقانونی اراضی حاصل خیر شهرستان را نابود می‌کند.

کلاردشت یکی از شهرستان‌های ییلاقی و تاریخی مازندران که در سال‌های اخیر به عنوان مقصد گردشگری کشور شناخته شده ولی به دلیل ساخت هزاران ویلا، صنعت گردشگری این منطقه را به چالش کشیده است.

بررسی های سه دهه اخیر نشان می دهد که به علت عدم نظارت کافی بر روند ساخت و سازها و پیدایش هزاران ویلا یا به عبارتی ساخت خانه دوم برای خانواده های خوش نشین با هدف استفاده سالانه چند روزه سبب شده تا بخش وسیعی از اراضی شهر و نواحی پیرامونی شهرستان گردشگرپذیر کلاردشت دستخوش تغییرات شود و در نتیجه با تغییر بخش عمده ای از باغ ها و مزارع کشاورزی و تبدیل آن به شهرک های اقامتی و تفریحی ، رفته رفته از حالت طبیعی و گردشگری خارج شده است.

این شهرستان با جمعیتی دست کم ۲۵ هزار نفر درقالب یک شهر و ۱۹ روستا در غرب مازندران واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha