تقاضا برای دریافت اقلام پیشگیرانه کرونا در زنجان به یک چهارم کاهش یافت

زنجان - ایرنا - رییس انجمن داروسازان استان زنجان گفت: شمار مراجعه کنندگان به داروخانه‌های استان برای دریافت اقلام پیشگیرانه کرونا به یک چهارم کاهش یافته است اما در خصوص ماسک و دستکش همچنان با کمبود مواجه هستیم.

دکتر مهدی بیگدلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نسبت به اوایل شیوع بیماری کرونا شمار مراجعه کنندگان برای دریافت اقلام بهداشتی پیشگیرانه این نوع بیماری کاهش یافته است، افزود: در زمان حاضر الکل مورد نیاز مردم در داروخانه ها به وفور وجود دارد اما در ماسک، دستکش نایلونی و لاتکس کمبودهایی وجود دارد.

وی اضافه کرد: متاسفانه کیفیت برخی ماسک‌های توزیع شده در کارگاه‌های تولیدی درحد استانداردهای قابل قبول نیست و همین مساله مشکلاتی را هم برای خریدار و هم متصدیان داروخانه ها ایجاد کرده است.

این مسؤول ادامه داد: تولید ماسک طبق استانداردهای لازم دربازه زمانی چند ماهه طول می کشد که تولید چنین وسیله مورد نیاز مردم در کارگاه‌ها بدون رعایت مسائل لازم علاوه بر هدر رفت هزینه ها رغبتی را برای خرید به وجود نمی آورد.

وی اظهار داشت: ماسک مورد نیاز داروخانه ها از سوی شرکت تعاونی داروسازان توزیع می شود که آخرین بار طی ۱۰ روز گذشته به تعداد یک‌هزار و ۵۰۰ عدد بوده که این در مقابل نیاز مراجعه کنندگان، رقم ناچیزی است.

 رییس انجمن داروسازان استان زنجان ادامه داد: طبق رایزنی انجام گرفته مقرر شده کمبودهای ماسک داروخانه های این استان از طریق یک شرکت تولیدی واقع در استان تامین شود که امیدواریم این مهم هر چه زودتر محقق شود.

وی با اشاره به شیوع کرونا و همزمانی آن با بیماری آنفلوانزا در فصل پاییز امسال گفت: بر این مبنا باید برنامه ریزی لازم جهت تامین وسایل و اقلام پیشگیرانه کرونا و همچنین واکسن آنفلوانزا در این استان اندیشیده شود تا مشکلاتی بوجود نیاید.

بیگدلی افزود: در این ارتباط با بازنگری فعالیت کارگاه‌های تولید ماسک و اقلام مورد نیاز دیگر طی فرصت باقیمانده می توان  استانداردهای لازم را اعمال کرد تا کمبودهای احتمالی در این بخش جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: جامعه داروسازان و انجمن داروسازان آمادگی کامل خود را جهت ارائه مطلوب خدمات در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا اعلام می‌کند که امیدواریم مسؤولان استانی از این ظرفیت بالقوه استفاده مطلوبی را داشته باشند.

به گفته این مسؤول، در زمان حاضر در این استان بیش از ۲۵۰ داروساز در داروخانه های خصوصی، دولتی، بخش دانشگاهی و هیات علمی مشغول به فعالیت هستند و ۱۴۰ داروخانه خصوصی و دولتی و شبه دولتی در سطح استان در حال خدمات رسانی به مراجعه کنندگان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =