پیام نور ۱۲ جشنواره فرهنگی مجازی برگزار می‌کند

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: ۱۲ جشنواره فرهنگی، هنری و اجتماعی در سال جاری پیش بینی شده که چنانچه نتوانیم این جشنواره‌ها را به دلیل تصمیمات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا به صورت حضوری برگزاری کنیم، قطعا در بستر وب و به میزبانی استان‌های مختلف در طول سال برگزار خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه پیام نور، محمدهادی امین ناجی با عنوان اینکه در دوران کرونا، وظیفه ما حفظ سلامت دانشجویان با ارتقای سطح شناخت از موضوعات مختلف است و نباید به دلیل شیوع این بیماری، از آموزش و ارتقای فرهنگ متوقف شویم، افزود: جشنواره ویژه ضیافت ماه رمضان به همت دو استان اصفهان و زنجان به صورت مجازی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: جشنواره فرهنگی فیلم و عکس با موضوع کرونا در استان لرستان در حال آماده سازی است و جشنواره کشوری رسانه ها و کرونا نیز به صورت مجازی در استان البرز برگزار خواهد شد.

امین ناجی با اشاره به برنامه استان گیلان برای برگزاری جشنواره کشوری ادبیات و صلح گفت: این جشنواره از قبل قرار بود به صورت حضوری برگزار شود اما در صورت ادامه یافتن شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی جشنواره کشوری جهادگران سلامت را یکی دیگر از جشنواره های مهم امسال دانست که به همت دبیرخانه کانون های هلال احمر در استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان افزود: به دلیل شیوع بیماری کرونا استان خوزستان نتوانست میزبان اردوهای راهیان نور شود اما بسیج دانشجویی این استان همگام با دیگر استان ها در قالب جهادگران سلامت، حوزه سلامت کشور را پوشش دادند و امسال نیز جشنواره ویژه بسیج به میزبانی این استان برگزار می شود.

امین ناجی همچنین از برگزاری جشنواره خاطرات کرونایی در استان قزوین خبر داد و گفت: این جشنواره  شامل خاطرات فردی، خانوادگی و دانشجویی و اجتماعی خواهد بود که به منظور ایجاد فضای شور و نشاط در بین دانشجویان و خانواده هایشان در دوران قرنطینه اجرا می شود.

وی افزود: بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت طبق برنامه ریزی قبلی به میزبانی دانشگاه پیام نور یزد برگزار می شود که آن نیز با توجه به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت حضوری و یا مجازی برگزار خواهد شد.

 امین ناجی اظهار داشت: کانون کارآفرینی در استان آذربایجان غربی نیز جشنواره بازارچه کارآفرینی را در سه ماهه چهارم سال ۹۹ برگزار خواهد کرد و امید است بتوانیم با برگزاری این جشنواره نقش موثری در جهش تولید داشته باشیم.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل دانشجویان و توسعه ارتباط با صنعت دانست.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور به سه جشنواره؛ رویش، حرکت و نشریات اشاره کرد و گفت: این جشنواره ها در ۲ سال گذشته به صورت مشترک و در قالب جشنواره توانمندی های و دستاوردهای دانشجویان دانشگاه پیام نور برگزار شد، امسال در صورت حضوری بودن به میزبانی استان البرز و در غیر این صورت جشنواره رویش به همت استان اصفهان، جشنواره حرکت به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری و جشنواره نشریات به میزبانی استان فارس به صورت مجازی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha