۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 83782026
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات مرمت پل تاریخی قیزکورپوسی کوثر امسال پایان می‌یابد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت:‌  عملیات مرمت پل تاریخی قیز کورپوسی متعلق به دوره ساسانی و از ارزشمندترین بناهای تاریخی استان در شهرستان کوثر امسال به پایان می‌رسد.

 نادر فلاحی روز یکشنبه افزود: توسعه گردشگری در شهرستان کوثر کندتر از شهرستان‌های دیگر بوده و اولویت کاری اداره کل میراث فرهنگی در راستای توسعه متوازن گردشگری در استان آغاز پروژه‌های مختلف در این شهرستان می‌باشد.

او اضافه‌کرد: تکمیل ساماندهی محوطه داش حامامی، اتمام مرمت و احیای پل تاریخی فیروزآباد و مرمت قیزکورپوسی  امسال در دستور کار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: یکی از موضوعات مهم در این شهرستان تعیین تکلیف آبگرم کوثر است که برای توسعه و ارتقای خدمات آن از ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.

فلاحی افزود:‌ وجود سد کوثر زمینه مناسبی برای توسعه گردشگری آبی در منطقه را فراهم آورده که با توجه به آب و هوای مطبوع و طبیعت بکر منطقه می‌تواند مقصد گردشگری مناسبی برای گردشگران در طول سال باشد.

او گفت: در حوزه صنایع دستی با توجه به ظرفیت این شهرستان، تجهیز کارگاه‌های تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی و برپایی بازارچه دایمی صنایع دستی دستی از جمله اقدامات است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اجرای چندین دوره جشنواره گردشگری چمچه‌خاتون در این شهرستان و استقبال خوب گردشگران یادآور شد: امسال نیز برپایی جشنواره‌های مختلف با هدف معرفی آداب و رسوم و جاذبه‌های گردشگری در قالب طرح زمستان بیدار در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =