۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۸
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83782013
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ حفار غیرمجاز آثار باستانی در اردبیل دستگیر شدند

اردبیل - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: ۶ حفار غیرمجاز آثار باستانی و میراث فرهنگی در بخش هیر شهرستان اردبیل دستگیر شدند.

سرهنگ صابر افضل‌نیا روز یکشنبه اظهارداشت: بدنبال دریافت اخبار و گزارش‌های واصله مردمی مبنی بر حفاری غیرمجاز در روستای کریق بخش هیر موضوع فوق به صورت ویژه تحقیق و صحت آن محرز شد.

او افزود: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی به محل اعزام شده و ۶ حفار غیرمجاز آثار باستانی و میراث فرهنگی را در منطقه دستگیر کردند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اردبیل با اشاره به کشف برخی آلات و ادوات حفاری در منطقه از این حفاران بیان‌کرد:‌ با تشکیل پرونده این افراد به دستگاه قضایی تحویل داده شدند تا به جرایم آنها رسیدگی قانونی شود.

افضل‌نیا از گشت شبانه‌روزی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در  استان خبر داد و گفت:‌ با هرگونه اقدام در راستای دستبرد و سوء‌استفاده از آثار باستانی و میراث فرهنگی برخورد کرده و اجازه دست‌درازی به آثار تاریخی استان را به این افراد نمی‌دهیم.

او با دعوت از مردم برای همکاری و مشارکت با نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان در راستای حفاظت و حراست از آثار باستانی و تاریخی افزود: مردم باید هرگونه اقدام مشکوک در این زمینه را سریع گزارش دهند تا برخورد به موقع با این افراد انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =