۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83781962
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در پایتخت پاکستان تمدید شد

اسلام‌آباد - ایرنا - طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در 'اسلام‌آباد' پایتخت پاکستان با هدف مدیریت شیوع کرونا ،همزمان با مجوز دولت این کشور برای ازسرگیری فعالیت‌های تجاری و کاهش برخی از محدودیت‌ها، تا ۲۰ روز آینده تمدید شد.

مسئولان شهری و انتظامی اسلام‌آباد با توجه به تصمیم اخیر کمیته ملی تماس که هفته گذشته به ریاست نخست وزیر پاکستان طرح کاهش محدویت‌های کرونایی را در سراسر این کشور به اجرا گذاشت، دستور العمل تمدید فاصله گذاری اجتماعی و همچنین مقررات ویژه فعالیت‌های تجاری در این شهر را ابلاغ کردند.

براساس این گزارش، تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های پایتخت پاکستان همچنان برقرار می‌ماند و فروشگاه‌های بزرگ، مراکز خرید عمومی، سینما، حمل و نقل درون شهری و بین شهری نیز برای ۲۰ روز دیگر بسته می‌ماند.

در عین حال فروشگاه‌های عرضه کننده موادغذایی، لبنیات، صنعت ساختمان، رستوارن‌ها، پارک‌های عمومی و مراکز تعمیراتی نیز ۵ روز در هفته با پایبندی کامل به مقررات ابلاغ شده مجاز به بازگشایی و کسب و کار شدند.

در عین حال دولت پاکستان هشدار داد که کاهش در محدودیت‌های کرونایی به معنای پایان شیوع این ویروس نیست به همین دلیل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تمدید شده و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

نشست بلندپایه کمیته ملی تماس به ریاست «عمران خان» نخست وزیر پاکستان ۱۸ اردیبهشت برگزار شد که طی آن دولت  این کشور لغو محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه (۲۰ اردیبهشت) را اعلام کرد.

دولت‌های ایالتی در پنجاب، سِند و بلوچستان نیز ضمن اعلام نرمش در محدودیت‌های کرونایی، طرح فاصله گذاری اجتماعی را تا اواخر ماه جاری میلادی تمدید کردند.

کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا هفتم اسفند سال گذشته توسط وزارت بهداشت پاکستان با شناسایی نخستین مورد در شهر کراچی اعلام شد و هم اکنون ۲۹ هزار و ۴۶۵ نفر به این ویروس مبتلا هستند. ۶۳۹ بیمار کرونایی نیز در شهرهای مختلف پاکستان جان باخته‌اند. 

آمار تارنمای وزارت بهداشت پاکستان‌ نشان می‌دهد که ۷۹۹ درصد عامل شیوع کرونا در این روزها را انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر و ۲۱ درصد دیگر را آلودگی اتباع پاکستانی که از خارج برگشته بودند، تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha