۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۰
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83781936
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هاشمی: خواستار برگزاری جلسه سران سه قوه برای بررسی زلزله تهران هستیم

تهران-ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از سال ۹۶ تا کنون خواستار برگزاری جلسه سران سه قوه برای بررسی موضوع زلزله در تهران هستیم.

به گزارش ایرنا «محسن هاشمی» روز یکشنبه در دویست و دوازدهمین جلسه شورا، اظهار داشت: زلزله بامداد جمعه تهران، موجب نگرانی شهروندان شد و پس از حدود دوسال که موضوع خطر زلزله تهران به حاشیه رفته بود، دوباره آن را مطرح کرد.

وی گفت: نباید به مسایلی مانند زلزله، بصورت مناسبتی پرداخته شود و شهر تهران با وجود حدود ۱۵ میلیون نفر در تهران و شهرهای حومه ای، در صورت بروز زلزله بالای ۷ ریشتر، بسیار آسیب پذیر است و زیرساختهای شهری بویژه خطوط نیرو رسانی و همچنین تاب آوری تاسیسات شهری بویژه آب اضطراری و ایمنی خطوط گاز، بایست برای مقابله با این خطر بهبود یابد.

هاشمی افزود: همچنین با وجود ۳۵۰ محله در تهران، حدود یکصد سوله مدیریت بحران برای ارائه خدمات به شهروندان کافی نیست.

رییس شورای تهران ادامه داد:  باید با همکاری دولت و سایر ارگانها، حداقل برای هر محله یک سوله بحران پیش بینی شود تا امکان استفاده شهروندان از آن در زمان بحران به آسانی فراهم شود.

هاشمی با بیان اینکه مدیریت شهری تهران از زلزله سال ۱۳۹۶، خواستار تشکیل جلسه سران قوا برای بررسی خطر زلزله تهران واقدامات لازم در این حوزه است، گفت: امیدواریم این جلسه با شورای شهر تهران، هم برای زلزله وهم برای کرونا، سریعتر برگزار شود.

اقدامات تخریبی علیه مدیریت شهری 

رییس شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد اقداماتی تخریبی علیه مدیریت شهری هستیم، افزود: در شرایطی که بدلیل بحران ناشی از پاندمی کرونا چالش های زیادی برای همه دستگاه‌های اجرایی بویژه شهرداری ها ایجاد شده است، افکار عمومی از تخریب گران که با انگیزه های سیاسی قصد ایجاد فضا برای خود را دارند، انتظار دارد که بجای کنایه و طعنه های بدون استدلال، عملکرد خود را بصورت ایجابی مطرح کرده وبه وسوالات وابهامات مربوط به عملکرد گذشته خود پاسخ دهند.

وی عنوان کرد: اقدام غیرقابل توجیه رسانه ملی در پخش خبر مربوط به جریمه شورای شهر تهران که پرونده ای مربوط به ۵ سال قبل و مصوبات دوره قبلی شورا بوده است، نیز شائبه تخریب هدفمند مدیریت شهری تهران را تقویت می کند.

هاشمی تاکید کرد: خبر مذکور در شرایطی بصورت گسترده منتشر شد که همچنان نرخ وهزینه استفاده شهروندان از اماکن ورزشی شهرداری تهران، بسیار کمتر از هزینه تمام شده بوده و جادارد بجای جریمه این نوع ارائه خدمات به شهروندان اطلاع رسانی صحیح می شود.

وی تأکید کرد که اعلام خبر جریمه شورا یک بدعت بود، مصوبات شورا به تایید فرمانداری و وزارت کشور می رسد و قیمت بلیت های اماکن ورزشی شهرداری از اماکن دولتی کمتر است.

هاشمی عنوان کرد که صداو سیما توضیح شورا را پخش نکرد.

افزایش ازدحام در حمل و نقل عمومی

رییس شورای تهران همچنین گفت: با افزایش فعالیت دستگاه‌های اداری و واحدهای تجاری در تهران، میزان ازدحام در سیستم حمل ونقل عمومی تهران، بسرعت در حال افزایش است و در هفته گذشته تقریبا به دو برابر میزان فروردین ماه رسید.

وی اظهار داشت: احتمالا با پایان ماه مبارک رمضان وافزایش فعالیت‌های اقتصادی به یک میلیون مسافر در روز برای متروی تهران می رسد که امکان ابتلای شهروندان را به کرونا افزایش می دهد.

هاشمی افزود: با توجه به هشدارهای ستاد مبارزه با کرونا در تهران در مورد افزایش مراجعات ابتلا، ضرورت اتخاذ تدبیر لازم مانند تامین دستکش و ماسک با قیمت پایین جهت ارائه به شهروندان را از سوی مسئولان ستاد ملی را برای جلوگیری از اشاعه بیشتر ویروس افزایش می دهد.

تقدیر از پرسنل سازمان میوه و تره بار 
رییس شورای شهر تهران همچنین از پرسنل سازمان میوه وتره بار شهرداری تهران که در ایام قرنطینه و شیوع کرونا وهمزمان با ماه مبارک رمضان در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند، قدردانی کرد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =