شهردار: پارکینگ خودروهای سنگین در شرق شاهرود ایجاد می‌شود

شاهرود-ایرنا- شهردار شاهرود گفت: مجموعه خدماتی و پارکینگ خودروهای سنگین در حاشیه کمربندی جاده مشهد، با واگذاری ۳۰ هکتار زمین در شرق شاهرود به شهرداری، ایجاد می شود.

علیرضا حاجی محمدعلی سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح می تواند سبب نظم دهی مبادلات کالا شده و عرصه را برای بهبود وضعیت حمل و نقل استانی  و فرااستانی فراهم کند.
وی از توافق شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی برای صدور پایان کار واحدهای مسکن مهر خبر داد و گفت: با جدیت فرمانداری،شهرداری و راه و شهرسازی در گره گشایی از مشکلات در سایه  همدلی وهمگرایی مسئولان، مشکل چند ساله شهرک های کوثر و فدک حل می شود و با تحویل محوطه شهرک ها توسط راه و شهرسازی، ارائه خدمات شهرداری به ساکنان این شهرک ها را شاهد خواهیم بود.
شهردار شاهرود در پاسخ به پرسشی درباره خروج پادگان ارتش از داخل شهر نیز بیان کرد: پیرو دستور مقام معظم رهبری همه پادگان ها پس از طی مراحل قانونی باید از شهرها خارج شوند و در شاهرود نیز با پیگیری فرماندار شهرستان و استاندار و همکاری فرماندهان ارتش این طرح به تصویب رسیده است اما انتقال در چند مرحله  انجام می شود.
شهردار شاهرود یادآور شد: باید تفاهم نامه هایی میان ارتش، راه و شهرسازی و شهرداری تنظیم شود تا بتوان متناسب با خیابان های اطراف پادگان و به فراخور نیاز مردم کاربری های خاصی را برای این عرصه در نظر گرفت.
حاجی محمدعلی به انتقال بخش اداری شهرداری به مجموعه البرز شرقی نیز اشاره و تصریح کرد: علاوه بر مجموعه ورزشی، فضای سبز و زمین هایی در شمال، شمال شرق و بخش مرکزی البرز شرقی نیز در اختیار شهرداری است که با انجام طراحی ساختمان جدید شهرداری به زودی  مناقصه آن انجام خواهد شد و می توان در ماه های آینده شاهد انتقال شهرداری به این بخش از شهر بود.
وی اضافه کرد: علاوه بر این، دیوار بخشی از ملک که متعلق به شهرداری است برداشته می شود تا مردم از محوطه ساختمان شهرداری نیز به عنوان فضای تفریحی و بوستان بهره مند شوند.
وی افزود: ساختمان کنونی شهرداری شاهرود نیز تخریب می شود تا در فضای متراکم ساختمانی شهر تبدیل به بوستانی زیبا برای استفاده مردم شود.

 شهر شاهرود ۱۵۰ هزار تن جمعیت و سه هزارو ۵۰۰ هکتار وسعت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =