۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83781877
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای پایتخت پاک است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه ( بیست و یکم اردیبهشت) با کاهش غلظت ذرات آلاینده معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۵۰ در شرایط پاک قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۶۱  در شرایط سالم است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون روی شاخص ۴۲ و منواکسید کربن روی شاخص ۱۸ است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شادآباد (منطقه ١٨) با شاخص ۸۱،  شریف (منطقه ۲) با شاخص ۷۸ و شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۷۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های سوهانک(منطقه ۱) و مسعودیه(منطقه ۱۵) هر دو با شاخص ۴۰ و شهرداری( منطقه ۱۵) با شاخص ۴۲ کمترین آلایندگی را طی این مدت داشته اند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۳۶ روز هوای سالم، به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =