حدود ۱۲ هزار تن گندم در جنوب سیستان و بلوچستان خریداری شد

زاهدان- ایرنا- رییس اداره غله وخدمات بازرگانی ایرانشهر گفت:بیش‌از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان جنوب این استان خریداری و تحویل سیلوها شده است.

محسن الله دادی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: چهار مرکز خرید از سوی اداره غله و خدمات بازرگانی ایرانشهر در شهرهای جنوب سیستان و بلوچستان کار خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را بر عهده دارند. 

وی با بیان اینکه امسال از سوی دولت هر کیلوگرم گندم ٢۵ هزار ریال از کشاورزان خریداری می‌شود افزود: قیمت خرید گندم در سالجاری نسبت به سال گذشته ۴٣ درصد افزایش یافته است. 

مدیر اداره غله و خدمات بازرگانی ایرانشهر با بیان اینکه تاکنون افزون‌بر ٢٨٠ میلیارد ریال به کشاورزان جنوب سیستان و بلوچستان در قبال گندم‌های خریداری شده پرداخت شده است گفت: قیمت گذاری این‌گونه محصولات کشاورزی باید به شکلی باشد تا کشاورزان نسبت به تولید و فروش این کالای راهبردی علاقه‌مند شوند.

وی ادامه داد: سازمان غله کار خرید گندم را برعهده دارد و هیچ گونه محدودیتی در خرید و یا پرداخت هزینه این محصول راهبردی وجود ندارد.

الله‌دادی گفت: سیلوهای گندم ایرانشهر ظرفیت ذخیره سازی بیش‌از ۵٠ هزار تن گندم را دارد که انتظار می‌رود گندمکاران منطقه محصول مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید برای ذخیره سازی در سیلوها تحویل دهند.

وی بیان کرد: کار برداشت محصول استراتژیک گندم در جنوب سیستان و بلوچستان از اوخر اسفند شروع شده و تا تیر ادامه دارد.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =