۵۲ هزار بسته معیشتی با مشارکت سپاه روح الله استان مرکزی توزیع شد

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ۵۲ هزار بسته معیشتی در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه توسط سپاه روح الله این استان تهیه و در استان توزیع شد.

 سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» در آیین مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در فراهان و افتتاح طرح های بسیج سازندگی این شهرستان افزود: این بسته‌ها به ارزش سه میلیون ریال در اختیار نیازمندان و افراد آسیب دیده قرار گرفته‌است.

وی از آغاز مرحله دوم رزمایش مومنانه استان مرکزی به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) خبرداد و گفت: مرحله سوم این رزمایش نیز در عید سعید فطر برگزار شده و این رزمایش ادامه می‌یابد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: این رزمایش یک فرصت ارزشمند است که همه باید در حد توان خود از این فرصت به دست آمده استفاده کنند.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان نیز در این آیین گفت: ۷۰ هزار ماسک استاندارد و مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی و هفت هزار جفت دستکش یکبار مصرف با شیوع ویروس کرونا توسط ۱۱ قرارگاه این شهرستان تولید و توزیع شد.

سرهنگ پاسدار «حسین رضایی» افزود: بیش از پنج هزار لیتر الکل و ۲۵ هزار لیتر ماده ضد عفونی کننده نیز برای گند زدایی معابر و روستاها تهیه و توزیع شده است.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان گفت: بیش از ۵۰۰ جهادگر بسیجی نیز در قالب ۳۵ گروه جهادی نیز به اقداماتی از جمله آموزش و اطلاع رسانی، عملیات گندزدایی روستاها و معابر عمومی، ایستگاه های غربالگری و ایست بازرسی در شهرستان فراهان اشتغال دارند.

سرهنگ رضایی افزود: تمامی ماشین آلات جنگ نوین سپاه و ادوات سم پاشی کشاورزی در این روزها در اختیار عملیات‌های ضدعفونی و گندزدایی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ۲ هزار پرس غذای گرم به مناسبت میلاد با سعادت کریم اهل بیت (ع) تهیه و بین سایر اقشار مردم توزیع شد.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان افزود: ۲ ایستگاه غربالگری شبانه روزی در ورودی شهرهای خنجین و تلخاب و یک ایستگاه غربالگری سیار در سطح شهر فرمهین با هدف پایش افراد در شهرستان در نظر گرفته شده که نقش مهمی در کنترل بیماری کوود ۱۹ در شهرستان داشته‌ است.

سرهنگ رضایی گفت: یک هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی در راستای اجرای رزمایش مومنانه و لبیک به بیانات مقام معظم رهبری توسط قرارگاه های محلی بسیج تهیه و در سطح روستاها بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع شد.

وی ادامه داد: یک هزار بسته معیشتی توسط سپاه و ۲ هزار بسته توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) در گام دوم رزمایش کمک مومنانه تهیه و در هفته جاری توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان یاد آور شد: عملیات اجرایی ساخت ۲۰ واحد مسکونی پس از وقوع سیل سال گذشته در ۲ مرحله در این شهرستان آغاز شد که تاکنون ۱۱ واحد تکمیل و واگذار شده و ۹ واحد نیز مرحله دوم در دست احداث است.

شهرستان فراهان از توابع استان مرکزی بوده که دارای ۲ بخش مرکزی به مرکزیت فرمهین و خنجین به مرکزیت شهر خنجین با ۲۸ هزار و ۹۹۴ نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =