۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۴۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83781622
۲ نفر

برچسب‌ها

۳۰۰ هزار سبد کالا بین نیازمندان قم توزیع شد

قم - ایرنا - فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب (ع) قم گفت: از آغاز شیوع بیماری کرونا ۳۰۰ هزار سبد کالا و بسته معیشتی به همت حلقه‌های بسیج، خیران و مومنان در بین نیازمندان و آسیب دیدگان این استان توزیع شد.

سردار سید محمد تقی شاه‌چراغی عصر شنبه درحاشیه دومین رزمایش کمک مومنانه قم که به همت بسیج ناحیه امام رضا (ع) در شبستان کربلا مسجد جمکران برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: امروز همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) مردم قم همگام با اقصی نقاط کشور برای مواسات و دستگیری از محرومان و مستمندان به میدان آمدند.

وی با بیان اینکه ما برای این دو مرحله بیش از ۱۱۰ بسته معیشتی را پیش بینی کرده بودیم، افزود: با توجه به حضور و مشارکت گسترده قشرهای مختلف مردم که دست‌های کرامت خود را به سوی نیازمندان جامعه گشودند، این کمک‌ها فراتر از حد انتظار است.

فرمانده سپاه قم یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا ۳۰۰ هزار بسته معیشتی و سبد کالا در قم توزیع شده است، و مردم قم با این کمک و همیاری مومنانه گوشه ای از نهضت سخاوتمندانه خود در لبیک به پیام و کلام نورانی رهبر معظم انقلاب را به همه جهان نشان دادند.

دبیر رزمایش کمک مومنانه بسیج ناحیه امام رضا (ع)‌قم نیز درگفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: به مناسبت این روز فرخنده به همت معتمدان و گروه های جهادی پنج هزار بسته معیشتی را آماده کردیم و بنا بر اشرافیتی که بر محله‌های مختلف شهر داریم به دست نیازمندان می‌رسانیم.

سرهنگ آیت الله قهرمان پور با بیان اینکه دومین مرحله این رزمایش توسط بسیج ناحیه امام رضا (ع)، انجام شده است، یادآور شد: نخستین مرحله آن نیز قبل از ماه رمضان توسط بسیج ناحیه امام حسین‌(ع) در مصلای قدس انجام شد که ماحصل آن‌ توزیع پنج‌هزار بسته معیشتی بود.

وی با اشاره آماده سازی ۱۵۰۰سته معیشتی توسط بسیج‌ دانشجویی قم درصحن امام حسن عسکری(ع) مسجد جمکران، افزود: هیات‌های مذهبی و افراد مختلف در منازل خود اقدام به بسته‌بندی اقلام معیشتی نموده و در اختیار نیازمندان قرار می‌دهند، و تا امروز بیش از ۳۰ هزار بسته معیشتی را در محلات شهر توزیع کردیم.

وی افزود: از آنجا که نیازهای مردم تنها به بسته معیشتی محدود نمی‌شود، طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است، مشکل‌های جامعه را به لحاظ شغلی نیز پیگیری کنیم، و با توجه به سال جهش تولید حمایت‌های خود را از موضوع اشتغال بیشتر نماییم و با هدایت کمک‌های خیران به سمت فضای کسب و کار گام های موثری را در جهت جبران ضرر و زیان های وارد شده به این حوزه برداریم. ‌

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =