جشنواره فرهنگی هنری با رویکرد قرآنی در سقز آغاز شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز گفت: جشنواره فرهنگی هنری با رویکرد قرآنی در چهار بخش آوایی، معارفی، ادبی و هنری بصورت مجازی در این شهرستان آغاز شد.

غفور عبداللهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمیته امام خمینی (ره) سقز با هدف کشف استعدادهای فرهنگی، هنری و قرآنی خانواده های تحت پوشش، جشنواره فرهنگی هنری با رویکرد قرآنی را در رشته‌های آوایی، معارفی، ادبی و هنری برگزار کند.

وی اضافه کرد: این جشنواره در رده های سنی زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۶ سال، بالای ۱۶ سال در فضای مجازی در قالب فیلم چند دقیقه‌ای برگزار خواهد شد.

وی به نحوه شرکت در جشنواره فرهنگی هنری با رویکرد قرانی اشاره کرد و افزود: شرکت کنندگان برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام با شماره ۳۶۲۲۷۹۹۹ داخلی ۲۴، ۲۳ و یا شماره ۳۶۲۱۱۶۶۷ واحد فرهنگی این اداره تماس حاصل کنند.

عبداللهی یادآور شد: این جشنواره در بخش های معارفی (سخنرانی و آشنایی با تدبر در قران کریم یا محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن)، آوایی (قرائت تحقیق، اذان، مداحی، حفظ سه، پنج، ده، بیست و حفظ تمام سی جز قران)، ادبی(دکلمه نویسی و دکلمه خوانی با نگاه به کلیه مفاهیم و معارف قران و روایات) و هنری (قصه گویی، نقاشی، صنایع دستی و کاردستی با محوریت کلیه مفاهیم و معارف در قران و روایات) برگزار می شود.

رییس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز با بیان اینکه جوایز ارزنده نقدی و وام های قرض الحسنه به برگزیدگان این جشنواره اهدا می‌شود، تاکید کرد: مهلت ارسال آثار از ۲۰ اردبیهشت آغاز و تا آخر تیر ماه ۹۹ ادامه دارد و مرحله نهایی به صورت ویدیو کنفرانس در اواخر مرداد امسال برگزار خواهد شد.

وی گفت: همکاران حوزه فرهنگی، مددکاران و مشاورانی که در کشف استعدادهای هنری و قرآنی از خانواده امداد و تهیه فیلم و ارسال آثار آنها سهیم شوند، مورد تشویق خاص قرار گرفته و از جوایز نفیسی نیز برخوردار خواهند شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =