مرحله دوم رزمایش سراسری کمک مومنانه در آذربایجان‌غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- دومین مرحله رزمایش سراسری کمک مؤمنانه در راستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و اهدای ۵٠ هزار بسته معیشتی و یک‌هزار و ۵٠٠ سری جهیزیه در ٢٧ شهر استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و جمعی از مسوولان استانی آغاز شد.

استاندار آذربایجان‌غربی روز شنبه  در این مراسم گفت: بعد از اجرای طرح های مقابله‌ای و مدیریت بیماری کرونا، اقدامات قابل توجهی در رابطه با کمک‌های مومنانه انجام شد و صدها هزار بسته معیشتی برای کمک به نیازمندان جمع آوری شد.

محمدمهدی شهریاری تاکید کرد: در مرحله اول، ١۵٠ هزار بسته معیشتی توزیع و در حال حاضر مرحله دوم آغاز شده و این طرح در مرحله سوم نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا نیازمند همکاری مردم است، بیان کرد: در آذربایجان‌غربی این همکاری بسیار بالاست و این همکاری باید ادامه یابد تا ویروس کرونا کنترل شود. 

وی گفت: مردم آذربایجان غربی نشان داده اند که در مواقع حساس در کنار هم متحدانه عمل می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه نیز اظهار داشت: کمک‌های مردمی برای توزیع در بین آسیب‌دیدگان بیماری کردنا در این استان در راستای لبیک به فرمان رهبری آغاز شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: مردم ایران و استان، راه کریمه اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع)  را ادامه داده اند و دادن جهیزیه به نوعروسان از کارهای خوی مردم و مسوولان آذربایجان‌غربی است. 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی تاکید کرد: آماده کردن زمینه ازدواج جوانان از وظایف پدر و مادر و مسوولان جامعه است و امید است بیشتر شاهد چنین آیین هایی باشیم. 

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم گفت: امروز ۵٠ هزار بسته معیشتی و یک‌هزار و ۵٠٠ سری جهیزیه برای اهدا به نوعروسان تهیه شده و توزیع آنها در دهه دوم ماه رمضان در استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان ادامه خواهد داشت.

سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری ادامه داد: مرحله سوم نیز در دهه سوم ماه رمضان انجام می‌شود 

وی بیان کرد: همانطور که ما رزمایش بیولوژیک را با ٩۵ هزار و ۶٠٠ بسیجی انجام دادیم، این جهاد را نیز همچنان با همین بسیجیان ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایرنا رویکرد اصلی دولت پس از مهار اپیدمی کرونا به وضوح «حفظ جان مردم به طور همزمان در مقابل کرونا و آثار سوء اقتصادی ناشی از آن می باشد» و در حقیقت دولت سیاست سلامت‌محور را دنبال می‌کند.

این سیاست سلامت‌محور علاوه بر نظام پویای بهداشت و سلامت به پایه‌های قوی اقتصادی برای حفظ زندگی چند دهک پایین جامعه نیازمند است و این یعنی ایجاد تعادل میان سلامت و اقتصاد.

از سوی دیگر نیز ایجاد تعادل میان سلامت و اقتصاد و اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند فیزیکی بر اساس همین سیاست سلامت‌محور هم به جهش در تولید سرمایه اجتماعی و میزان مشارکت‌پذیری مردم وابسته است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =