امام جمعه شهرکرد:کمک‌های مومنانه با حفظ کرامت و توزیع عادلانه باشد

شهرکرد-ایرنا- نمانیده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه توزیع کمک‌های مومنانه با حفظ کرامت مردم باشد، گفت: عدالت اجتماعی در توزیع این کمک‌ها رعایت شود.

حجت الاسلام محمدعلی نکونام روز شنبه همزمان با ولادت امام حسن مجتبی در رزمایش مواسات و کمک مومنانه در مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد افزود: در توزیع این کمک‌ها حفظ کرامت انسانی و عدالت باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی گفت: کمک‌های جمع‌آوری شده به صورت متمرکز و عادلانه، براساس فهرست افرادی که از پیش شناسایی شدند، تقسیم می‌شوند تا نیازمند و یا فرد آسیب دیده ،از قلم نیفتد.

وی، با تاکید بر اینکه اجرای این رزمایش در راستای لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری است، گفت: مردم نوعدوست با تاسی از ائمه اطهار و همچنین لبیک به فرمان مقام معظم رهبری، در این رزمایش برای کمک به همنوعان خود شرکت کردند.

نکونام گفت: فرهنگ کمک به همنوع در همه ماه‌ها به خصوص ماه مبارک رمضان، در بین مردم وجود داشت اما با فرهنگ‌سازی که امسال بر اثر شیوع ویروس کرونا انجام شد، امید است مواسات و همدلی در بین مردم همیشگی شود.

امام جمعه شهرکرد افزود: حضور پرشور مردم در رزمایش همدلی و مواسات نشان داد که ملت ایران از دین خدا و مکتب اهل بیت درس گرفته اند و به فکر نیازمندان و فقرا هم هستند.

وی اظهار داشت: در اجرای این رزمایش باید به‌گونه‌ای برنامه ریزی شود که کمک‌های مردم به‌ صورت عادلانه بین تمامی نیازمندان و آسیب‌دیدگان واقعی ناشی از ویروس کرونا توزیع شود.

به گزارش ایرنا، در مرحله دوم رزمایش مواسات و کمک مومنانه بیش از ۳۵ هزار بسته بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا در استان چهارمحال و بختیاری توزیع شد. 

در بحران کرونا و تعطیلی برخی از مشاغل، تعدادی از خانواده‌ها دچار آسیب اقتصادی شدند و رهبر معظم انقلاب برای جبران آن دستور اجرای رزمایش کمک مومنانه را از روز نیمه شعبان صادر کردند.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی شوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری ازشیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =