‌ جلوی خروج گندم کهگیلویه و بویراحمد به دیگر نقاط کشور گرفته شود

یاسوج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: جلوی خروج گندم تولیدی این استان به دیگر نقاط کشور به ویژه به صورت قاچاق و عرضه خارج از شبکه گرفته شود.

به گزارش ایرنا، سید حشمت الله صمیمی دوست روز شنبه در نشست کمیسیون خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: نیروی انتظامی این استان اقدام به برخورد قضایی با رانندگان کامیون های حمل قاچاق و عرضه خارج از شبکه گندم تولیدی استان به دیگر نقاط کشور کند.

وی افزود: این کامیون ها برای تحویل گندم قاچاق و عرضه خارج از شبکه باید به سوی نزدیکترین مرکز خرید گندم کهگیلویه و بویراحمد هدایت یا به اداره های جهاد کشاورزی شهرستان های استان ارجاع داده شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: فرمانداران این استان موظفند با تدابیر لازم از خروج قاچاق و عرضه خارج از شبکه گندم تولیدی استان به دیگر نقاط کشور جلوگیری کنند.

صمیمی دوست عنوان کرد: گندم تولیدی کهگیلویه و بویراحمد باید در کمترین زمان ممکن و با مدیریت سازمان جهاد کشاورزی استان خریداری و ذخیره سازی شود.

وی ابراز داشت: شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد در پرداخت قیمت خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز به کشاورزان این استان شتاب بخشی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان در سامانه ملی ثبت شود.

صمیمی دوست اظهار داشت: بر اساس اعلام مسؤولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود که امسال میزان خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این استان ۷۵ هزار تن باشد.

وی افزود: ۹ مرکز خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که همگی آنها فعال هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی کشاورزان این استان برای تحویل گندم مازاد بر نیاز بالا بودن نرخ کرایه حمل از مزرعه تا مرکز خرید است.

صمیمی دوست عنوان کرد: نشستی با مسؤولان شرکت های حمل و نقل بار کهگیلویه و بویراحمد برای ساماندهی نرخ کرایه حمل گندم از مزرعه تا مرکز خرید برگزار و تصمیم های لازم گرفته شود.

    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =