امباپه جایزه «آقای گلی» خود را تقسیم می‌کند

تهران- ایرنا- «کیلین امباپه» معتقد است که همتای وی در باشگاه موناکو نیز باید به طور مشترک به‌همراه او به عنوان آقای گل فصل ۲۰۱۹ - ۲۰۲۰ معرفی شود.

لیگ حرفه‌ای فوتبال فرانسه در پایان آوریل بعد از لغو ادامه لیگ به دلیل پاندمی کرونا، تصمیم گرفت تا باشگاه پاری‌سن‌ژرمن را برای سومین سال متوالی به عنوان قهرمان لوشامپیونه معرفی کند.

زمانی که لیگ به دلیل پاندمی متوقف شد، شاگردان «توماس توخل» با یک بازی کمتر نسبت به سایر تیم ها و با ۱۲ امتیاز اختلاف نسبت به نزدیک‌ترین تعقیب کننده یعنی مارسی صدرنشین بودند و برمبنای امتیاز هر بازی قهرمان اعلام شدند.

در این بین، یک موضوع جنجالی دیگر پنجشنبه هفته گذشته حل و فصل شد و لیگ یک فرانسه به طور رسمی امباپه را برنده کفش طلای فصل اعلام کرد. این در حالی است که «ویسام بن یدار» با همان تعداد گل زده یعنی ۱۸ گل در صدر فهرست گلزنان قرار داشت.

لوشامپیونه به این دلیل ستاره پی‌اس‌جی و تیم ملی فرانسه را برنده کفش طلا اعلام کرد که وی تمام گل‌های خود را در جریان بازی زده و این در حالی است که هم‌وطن وی سه گل از ۱۸ گل خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است.

امباپه حالا با استفاده از فضای مجازی از مقامات لوشامپیونه خواست تا بن یدار را نیز در این عنوان سهیم کنند و برای مثال به اعطای کفش طلای فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ لیگ برتر جزیره به طور مشترک به «سادیو مانه»، «محمد صلاح» و «پیر امریک اوبامیانگ» اشاره کرد.

امباپه در توییتر نوشت: از همه بابت پیام‌ها تشکر می‌کنم. فکر می‌کنم ویسام نیز شایسته این عنوان است همان‌طور که در فصل گذشته لیگ برتر جزیره این اتفاق افتاد.

بن یدار پیش از آغاز پاندمی کووید-۱۹ نخستین فصل حضور در موناکو را فوق العاده سپری می‌کرد؛ او تابستان سال گذشته با قراردادی به ارزش ۴۰ میلیون یورو از سویا راهی فرانسه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =