رونمایی از سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران

تهران- ایرنا- سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رونمایی و افتتاح شد.

به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز شنبه پس از رونمایی از سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در جلسه ای که با حضور مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در تمام استان‌های سراسر کشور از طریق این سامانه برگزار شد، راه‌اندازی سیستم ویدئوکنفرانس را فرصت خوبی برای برقراری ارتباط مستمر با بخش‌های مختلف بنیاد دانست و افزود: امیدواریم این سامانه به زودی توسعه پیدا کرده و قابلیت برقراری ارتباط با ادارات بنیاد در شهرستان‌ها نیز مهیا شود.
وی در ادامه ضمن تشریح شرایط اعتباری بنیاد و تخصیص منابع، به وقوع سیل در برخی استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: پس از بارندگی‌های اخیر شاهد سیل در سطح برخی شهرستان‌ها بودیم. مدیران بنیاد در استان‌ها و شهرستان‌های سیل‌زده باید بررسی‌های لازم را انجام دهند تا در صورت آسیب دیدن ایثارگران در این حوادث اقدامات لازم برای کمک به آنان انجام شود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه اسناد هزینه‌ای درمان ایثارگران تا پایان اسفندماه ۱۳۹۸ تسویه و پرداخت شده است، افزود: اگر موردی از اسناد هزینه پزشکی مربوط به سال ۱۳۹۸ باقی مانده است سریعاً به مرکز منعکس شود تا پرداخت‌ها هرچه سریعتر انجام شود.
معاون رییس جمهور تأکید کرد: تاکنون تعدادی از جانبازان فاقد درآمد و دارای مشکل شناسایی شده‌اند و کمک معیشت به آنان پرداخت می‌شود و از مدیران کل بنیاد در استان‌ها می‌خواهیم اگر مورد دیگری از این عزیزان در سطح استان وجود دارد مورد شناسایی قرار دهند. همچنین مدیران کل می‌توانند از ظرفیت ایجاد شده از طریق حکمت کارت به ارائه خدمات معیشتی به ایثارگران استفاده لازم را داشته باشند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در ماه مبارک رمضان گفت: این ماه عزیز فرصت خوبی است تا در حوزه فعالیت‌های ترویجی فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت‌های بیشتری صورت گیرد و مدیران کل استانی بنیاد نیز می‌توانند در این مسیر از ظرفیت‌های موجود در استان خود به خصوص در حوزه رسانه و صدا و سیما استفاده کنند.
شهیدی پس از استماع نظرات، پیشنهادات و سؤالات مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق ویدئوکنفرانس به موارد مطرح شده پاسخ داد و گفت: کادر پزشکی و درمانی که در مدت اخیر در حال درمان بیماران کرونایی بودند و خود بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند به عنوان شهید خدمت شناخته می‌شوند.
وی افزود: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شامل والدین معظم شهدا مستقیماً حقوق و یا مستمری دریافت می‌کنند. فرزندان شهدا نیز یا شاغل هستند و یا مستمری دریافت می‌کنند. از وابستگان دیگر شهدا اگر کسی دارای مشکل ناشی از محجوریت باشد، با تأیید کمیسیون ویژه می‌تواند تحت پوشش خدمات درمانی و همچنین دریافت مستمری قرار بگیرد.
رییس بنیاد شهید در پایان با تقدیر از زحمات صورت گرفته توسط معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد، مدیرکل پشتیبانی و مهندسی بنیاد و رییس مرکز حراست بنیاد به جهت تلاش های انجام شده در راه اندازی سیستم ویدئوکنفرانس بنیاد، ابراز امیدواری کرد، مسیر توسعه فعالیت ها و خدمات الکترونیک در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنان به خوبی و با سرعت انجام شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha